Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Kā pieteikties LPS žurnāla e-Logs un/vai iknedēļas ziņu lapas "Infolapas" saņemšanai e-pastā?

Uzklišķiniet uz vēstules ikonas lapas labajā augšējā stūrī, ierakstiet savu e-pasta adresi, atzīmējiet par kuru no izdevumiem vēlaties saņemt informāciju, ieliekot ķeksīti pretī atbilstošam izdevumam (Žurnāls "LOGS" vai "Infolapa"), spiediet "Pierakstīties jaunumiem". Ja viss izdarīts pareizi, tad pēc mirkļa parādīsies uzraksts "Ziņojums nosūtīts". Uzklišķiniet atkārtoti uz aplkosnes ikonas, lai aizvērtu pieteikšanās logu.   

Pēc šīm darbībām uz Jūsu norādīto e-pastu tiks nosūtīts e-pasts ar apstiprinājuma saiti, lai izvairītos no tā, ka kāds norāda Jūsu e-pastu ziņu saņemšanai bez Jūsu piekrišanas. 

Par Jūsu adreses iekļaušanu e-pasta saņēmēju sarakstā tiks nosūtīts apstiprinājuma e-pasts ar pievienotu atteikšanos saiti.

Jautājumu/neskaidrību gadījumā lūdzu kontaktēties ar padomnieku Guntaru Krasovski: e-pasts - guntars.krasovskis@lps.lv, mobilais tālr.: 29104238, tālrunis:67508560 

 

Vai atbilde palīdzēja?

 / 
Vai iespējams aplūkot veco lps.lv mājas lapas versiju?

Jā, to iespējams izdarīt adresē http://vecs.lps.lv/ 

Vai atbilde palīdzēja?

 / 
Kā tulkot angļu valodā terminu “novads”?

Aicinām lietot administratīvi teritoriālā iedalījuma tulkojumus angļu, vācu, franču un krievu valodās, kas ir apkopoti šajā tabulā:

LV EN DE FR RU
pašvaldība self-government Selbstverwaltung municipalité самоуправление
vietējā pašvaldība local government Kommune   collectivité vai gouvernement local местное самоуправление
apriņķis region Region région okруг/ регион
republikas pilsēta city Stadt (grande) ville город
novads municipality Gemeinde collectivité des communes муниципалитет
(novada) pilsēta town

Stadt

/Stadt Bezirk
ville город
pagasts rural territory (or pagasts)

Ort Teil

commune

 

волость

 

Vai atbilde palīdzēja?

 / 
Pašvaldība vēlas atrast sadarbības partneri ES programmas „Eiropa pilsoņiem 2014-2020” 2. darbības 1.apakšpasākuma „Pašvaldību sadraudzība (Town Twinning)” ietvaros.

Sadarbības partneri varat atrast, apmeklējot Kultūras ministrijas mājas lapas sadaļu “Eiropa pilsoņiem”:  http://www.km.gov.lv/lv/eiropapilsoniem/sadarbibas-partneri/aktualakie-sadarbibas-piedavajumi/ vai sazinoties ar LPS Ārējo sakaru nodaļu:

Elita Kresse 67508534, elita@lps.lv

Zane Dūze 67508535, zane.duze@lps.lv

Ligita Pudža 67508536, ligita.pudza@lps.lv

 

Atbildi sagatavoja:

Elita Kresse,
Padomniece ārējo sakaru jautājumos
Latvijas Pašvaldību savienība
M.Pils iela 1, Rīga, LV1050
Tālr.67508534, mob.29123301
E-pasts: elita@lps.lv

 

 

Vai atbilde palīdzēja?

 / 
Par kārtību, kā likvidēt ĀCM skartās cūkas

Saņēmām pagājušonedēļ informāciju par kārtību, kā likvidēt Āfrikas cūku mēra (ĀCM) skartās cūkas, bet vēlos precizēt, kā rīkoties ar gadījumiem, kas bija pagājušā gada nogalē.

Atgadījums bija 03.11.2015, pēc 27.08.2015 (kad tika saņemta PVD vēstule Nr.PVD01.1-13/15/2170 “Par rīcību ar atrastām beigtām mežacūkām”). Mēs iegādājāmies dezinfekcijas līdzekļus un izmantojot komunālā uzņēmuma pakalpojumus beigtās mežacūkas (viena pieaugusi + 3 sivēni) aprakām mežā. PVD pārbaudes rezultāts bija pozitīvs.

Jautājums:

·         vai šo gadījumu mēs ar reģistrējam pēc jaunās kārtības, līdz ar to saņemot izdevumu kompensāciju no PVD?

·         Vai PVD TSV kopsavilkums mēnesī jāiesniedz no pašvaldības arī gadījumos, ja netiek konstatēts neviens meža cūku līķa gadījums?

Pamatojoties uz Ministru kabineta un Latvijas Pašvaldību savienības 2015.gada 28.septembra vienošanās un domstarpību Protokolā noteikto, Pārtikas un veterinārais dienests (turpmāk – PVD) un Latvijas Pašvaldību savienība 2016.gada janvārī vienojās par kārtību, kādā savāc un likvidē mežacūku līķus, veic informācijas apmaiņu un sedz izmaksas par veiktajiem pasākumiem ĀCM I, II un III riska zonās.

Šī kārtība stājas spēkā ar 2016.gada janvāri un tas nozīmē, ka kārtībā paredzēto Kopsavilkumu par savāktajiem un likvidētajiem mežacūku līķiem vai to daļām ĀCM I, II un III riska zonās (turpmāk – Kopsavilkums) aizpilda par visiem 2016.gada janvārī sastādītājiem Aktiem par savākto un likvidēto mežacūku līķu vai to daļām ĀCM I, II un III riska zonās.

Ja pašvaldībā netiek konstatēts neviens meža cūku līķa atrašanas un likvidēšanas gadījums, tad attiecīgajā mēnesī Kopsavilkums PVD TSV nav jāiesniedz.

 

Sniedze Sproģe,
LPS padomniece
29457537
sniedzes@lps.lv

Vai atbilde palīdzēja?

 / 
Labdien. Gribu jautāt.Kāds ir Latvijas Pašvaldību savienības Veselības un sociālo jautājumu komitejas locekļu sastāvs.Paldies par atbildi

LPS komiteju dalībnieku saraksti pieejami lejuplādei sadaļā "Par LPS - Komitejas

Piebilde - Jebkurš LPS biedrs (pašvaldība) ir tiesīgs pieteikt savus pārstāvjus darbam komitejā. Līdz ar to komitejā ir pārstāvētas tās pašvaldības, kuras deleģējušas savus pārstāvjus.

Vai atbilde palīdzēja?

 / 
Kur var saņemt plašāku informāciju par LPS un Microsoft noslēgto sadarbības līgumu, kas paredz ievērojamas atlaides Microsoft produktiem vispārizglītojošām mācību iestādēm, iegādājoties licences 3 gadiem?

 

 

 

Vairāk par sadarbības iespējām Jūs informēs Microsoft sadarbības partnera SQUALIO (SIA “DPA”) speciālisti, tālrunis uzziņām 67509900, e-pasts: squalio@squalio.com.

Vai atbilde palīdzēja?

 / 
Būtu lieliski, ja ieliktu tulkojumus amatiem - kā būtu pareizi tos tulkot dažādās valodās. Piemēram, domes priekšsēdētājs, priekšsēdētāja vietnieks, izpilddirektors, utt. Līdzīgi kā jums jau ir par admin.terit.iedalījuma terminiem

Vieni no biežāk lietotajiem terminiem angļu valodā Jūsu minētajiem pašvaldību amatpersonu amatiem ir šādi:

  • pilsētas/novada domes priekšsēdētājs -  Chairman of City/Municipality Council
  • pilsētas/novada domes priekšsēdētāja vietnieks – Vice Chairman of City/Municipality Council
  • izpilddirektors – Executive Director.

Taču šiem amatiem ir iespējami arī citi tulkojumi, piemēram, atkarībā no tā, kādu valsti pārstāv Jūsu sarunu partneri – pašvaldības izpilddirektors ASV ir “City Manager” bet Dānijā angļu valodā šis amats tiek tulkots kā “Chief Executive”. Savukārt, ja domes priekšsēdētāja ir sieviete, tad viņa angļu valodā var tikt uzrunāta kā “Chairwoman”, “Chairperson”, “Chair” vai nereti arī kā “Chairman” – to lielā mērā nosaka valodas lietotāja un amatpersonas personiskā izvēle.

 

Vai atbilde palīdzēja?

 / 
Kāds ir pareizs  termina “bāriņtiesa” atveidojums angļu valodā?

Tieslietu ministrija sadarbībā ar Valsts valodas centru Bāriņtiesu likuma oficiālajā tulkojumā ir pārstrādājusi termina “bāriņtiesa” oficiālo atveidojumu angļu valodā, aizstājot līdz šim lietoto terminu Orphan’s Court ar Orphan’s and Custody Court.

Vai atbilde palīdzēja?

 / 
Kā latviski pareizi tulkot "hashtag"?

Kā latviski pareizi tulkot "hashtag"?

Pareizi ir divi varianti:

  • tēmturis
  • mirkļbirka

Vai atbilde palīdzēja?

 /