Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Latvijā izveidojusies prakse Ministru kabinetā (dokumentu saskaņošanas un pieņemšanas procedūrās) iesaistīt Latvijas Pašvaldību savienību, kam saskaņā ar likumu “Par pašvaldībām” vienīgajai ir tiesības paust pašvaldību kopīgo viedokli.

Rakstiskie atzinumi sākas ar konstatējumu – vai LPS saskaņo vai nesaskaņo attiecīgo projektu. Abos gadījumos projektu virzītāji un dokumentu pieņēmēji var izvērtēt priekšlikumus tekstu uzlabošanai.

Oficiālā procedūra sākas ar Valsts sekretāru sanāksmi, kurā izsludina valsts dokumenta projektu. Ja LPS pieprasa projektu atzinuma sniegšanai, tad visas pašvaldības tiek aicinātas paust savu viedokli. Gatavojot viedokli, LPS ņem vērā arī pašvaldību kopīgo stratēģiju un Eiropas Vietējo pašvaldību hartā paustos vietējās demokrātijas principus.

Iepriekšējais
Nākamais

LPS sniegtie atzinumi par normatīvo aktu projektiem 01.07.–07.07. (2019)

Visa informācija par Latvijas Pašvaldību savienības aizvadītajā nedēļā sniegtajiem 18 atzinumiem par normatīvo aktu projektiem (13 no tiem ir saskaņoti, bet pieci nav saskaņoti), kā arī par 4. jūlija Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātajiem projektiem – LPS elektroniskā iknedēļas informatīvā izdevuma "InfoLOGS" jaunākajā numurā: https://www.lps.lv/uploads/magazine_module/LPS_InfoLogs_2019_27_rd535mbZ73.pdf

 

Latvijas Pašvaldību savienība sociālajos tīklos: 

Twitter: @lps_lv; @BRUXLps

Facebook: @PasvaldibuSavieniba