Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

Monitoringa komitejā pieņem Potsdamas deklarāciju

 

4. jūlijā Potsdamā (Vācija) notika Eiropas Padomes (EP) Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa Monitoringa komitejas sēde, kurā no Latvijas delegācijas puses piedalījās Valkas novada domes deputāts Vents Armands Krauklis.

Šajā sēdē tika pieņemta un parakstīta Potsdamas deklarācija, kas uzsver Kongresa apņemšanos strādāt un sadarboties tīrākas, veselīgākas un ilgtspējīgākas vides nodrošināšanā. Vēlāk Kongresa prezidents Lenderts Verbēks un Kongresa ģenerālsekretārs Metjū Mori iepazīstināja ar Eiropas Padomes valstu un valdību vadītāju 4. samita rezultātiem, kas notika šī gad maijā Islandē, kur svarīgākie pieturas punkti bija klimata pārmaiņas, vides un cilvēktiesību jautājumi, kas dod papildus politisko mandātu darīt vēl vairāk cilvēktiesību ievērošanā.

Darba kārtībā skatīja arī Monitoringa vizīšu Slovākijā, Īrijā un Igaunijā ziņojumu projektus, ko arī pieņēma un virzīja uz apstiprināšanu Kongresa plenārsēdē oktobrī. Igaunijas ziņojumā tika uzteikta Igaunijas veiksmīga jauniešu iesaiste pašvaldību darbā, turpretī, Īrijā saskarās ar pieaugošu centralizācijas ietekmi uz pašvaldībām. Monitoringa vizītes notiek regulāri visās EP valstīts, kuru laikā skata Eiropas Vietējo pašvaldību hartas ievērošanu. Jāpiemin, ka tieši Monitoringa komiteja ir atbildīga par Eiropas Vietējo pašvaldību hartas pienākumu un saistību izpildi EP valstīs.

Monitoringa komitejas sēdē arī tika nobalsots par Kongresa veidoto rokasgrāmatas projektu pašvaldību pārstāvjiem par cilvēktiesību jautājumiem. Kā arī Ukrainas delegācijas pārstāvis klātesošajiem ziņoja par pašreizējo situāciju Ukrainas pašvaldībās.

Noslēgumā norisinājās depates par Polijas, Turcijas un Spānijas atbilstību Eiropas Vietējo pašvaldību hartai, kā arī skatīja jautājumu par Kongresa stratēģiju Cilvēktiesību jautājumos pašvaldību līmenī.

Eiropas Padomes Vietējo un reģionālo pašvaldību kongress (The Congress of Local and Regional Authorities of the Council of Europe (CLRAE)) ir viena no Eiropas Padomes (EP) institūcijām. Galvenie uzdevumi ir dot iespēju pašvaldību politiķiem diskutēt par kopīgām problēmām, apspriest pieredzi un izteikt priekšlikumus valdībām; pārstāvēt Eiropas vietējo un reģionālo pašvaldību viedokli Eiropas Padomē; būt padomdevējam Ministru komitejai un Parlamentārajai asamblejai par visiem Eiropas vietējās un reģionālas politikas aspektiem; sadarboties ar pašvaldību nacionālajām un starptautiskajām organizācijām; organizēt pasākumus, lai iesaistītu pēc iespējas lielāku iedzīvotāju daļu demokrātijas veidošanas procesos; gatavot ziņojumus par Eiropas Vietējo pašvaldību hartas principu ieviešanu EP dalībvalstīs.