Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

Dainis Turlais apstiprināts par Eiropas Reģionu komitejas komisijas priekšsēdētāju

Foto. G. Ansiņš.

4. jūlijā Briselē (Beļģija) notikušajā Eiropas Reģionu komitejas sēdē Latvijas delegācijas loceklis Dainis Turlais vienbalsīgi ievēlēts par Ekonomikas politikas komisijas priekšsēdētāju.

Uzrunājot Eiropas Reģionu komitejas (RK) locekļus, Turlais uzsvēra, ka tas viņam ir gan gods, gan arī liela atbildība: “Liels paldies par izrādīto uzticību, ievēlot mani par šīs komisijas priekšsēdētāju. Man tas ir liels gods kalpot jums un mūsu cilvēkiem. Solu, ka darīšu šo darbu atbildīgi un godīgi.” Jaunais Ekonomikas politikas komisijas priekšsēdētājs tāpat norādīja, ka viņa darba prioritātes ir sadarbības uzturēšana ar jaunievēlēto Eiropas Parlamentu un tā komitejām, Eiropas Savienības ekonomiskā attīstība kara apstākļos Eiropā un Eiropas Savienības vērtību stiprināšana, no kurām kā svarīgāko viņš uzsvēra tieši cilvēka dzīvību.

Latvijas delegācijas RK vadītājs, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis, apsveicot Daini Turlo ar apstiprināšanu nozīmīgajā amatā, akcentēja, ka tas apliecina Eiropas Reģionu komitejas locekļu augsto novērtējumu jaunā Ekonomikas politikas komisijas priekšsēdētāja zināšanu, pieredzes un ilggadējā darba vietējās, nacionālās un Eiropas Savienības politikas veidošanā augstajam novērtējumam. “Esmu gandarīts, ka Dainis Turlais tika ievēlēts vienbalsīgi, un novēlu veiksmi un izturību šajā nozīmīgajā amatā,” pauda Kaminskis.

Tā, piemēram, 4. jūlija sēdes darba kārtībā iekļauti tādi būtiski jautājumi kā Eiropas Savienības atveseļošana pēc Covid-19 pandēmijas, vietējās un reģionālās ekonomikas noturības stiprināšana vienotā tirgus stratēģiskajā attīstībā, spēcīga Eiropas aizsardzības industrija, kā arī atbalsts mazajiem un vidējiem uzņēmumiem reģionālajās vērtību ķēdēs.

Sēdes ietvaros Latvijas delegācijas pārstāvis, Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš arī aicināja pievērst īpašu uzmanību ne tikai investīciju drošībai Eiropas Savienības dalībvalstīs, bet arī tam, ka ne vienmēr investoru pārstāvētā uzņēmuma patiesā labuma guvēji pārstāv Eiropas Savienības dalībvalstis. Tāpēc viņš rosināja apsvērt iespēju izveidot “zaļo koridoru”, piemēram, attiecībā uz NATO dalībvalstīm, citādi pastāv risks, ka ilgo administratīvo procedūru un saskaņojumu dēļ pašvaldībās iecerētos projektus nebūs iespējams īstenot.

RK Ekonomikas politikas komisija skata jautājumus, kas saistīti ar ekonomikas un rūpniecības politiku, MVU politiku un uzņēmējdarbību, ekonomikas pārvaldību un Eiropas pusgadu, ilgtspējīgas attīstības mērķiem, iekšējo tirgu un digitālo vienoto tirgu, vietējās un reģionālās finanses.

Dainis Turlais ir RK loceklis kopš 2011. gada. Viņš sagatavojis virkni atzinumu, tostarp arī vairākus Ekonomikas politikas komisijas ietvaros, piemēram, atzinumu “Priekšlikums par Eiropas aizsardzības fondu”, “Rīcības plāns PVN jomā” un “Eiropas platformas izveide sadarbības uzlabošanai nedeklarēta darba novēršanā un atturēšanā no tā”.