Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

LPS valdes sēde - 7.septembrī

 

Otrdien, 7.septembrī, notika LPS valdes sēde. Tajā izskatīja jautājumu par valdības informatīvā ziņojuma projektu „Par situāciju saistībā ar siltumapgādes pakalpojumiem”. LPS valde pieņēma lēmumu „Par siltumapgādi”, kurā teikts:
 
„LPS valde, iepazīstoties ar informatīvā ziņojuma ”Par situāciju saistībā ar siltumapgādes pakalpojumiem” projektu, secina, ka tas balstīts uz ministriju dienesta informāciju, LPS un Latvijas Siltumapgādes uzņēmumu asociācijas datiem, neveicot analīzi par:
-         siltumapgādes pakalpojumu parādsaistībām saistībā ar gāzes cenu pieaugumu un iespējamiem riskiem šā pakalpojuma nodrošināšanai;
-         ietekmi uz pašvaldību budžetiem PVN 21% likmes pielietošanas gadījumā siltumapgādei;
-         parādsaistību palielinājuma vai samazinājuma tendencēm, uzsākot 2010./2011.gada apkures sezonu;
-         iespējamiem riskiem siltumapgādes pakalpojumu nodrošināšanā.
Lai gan jau kopš šā gada februāra dzīvokļu pabalstu un GMI īpatsvars pašvaldību sociālajos budžetos pārsniedz 70%, ziņojumā tiek norādīts, ka pašvaldībām ir iespējams nepieciešamo finansējumu nodrošināt, veicot izmaiņas sociālo pabalstu izmaksās, nenorādot, uz kuru valsts noteikto sociālās palīdzības veidu rēķina tas jādara. Ziņojumā nav priekšlikumu situācijas problēmu risinājumam.
 Ņemot vērā, ka šā gada 7 mēnešos pašvaldības jau ir sasniegušas 77% no dzīvokļa pabalstu paredzētā finanšu gada apjoma un tam papildus šogad būs nepieciešams vismaz 4,5 miljoni latu, kā arī to, ka pieaug trūcīgo un maznodrošināto iedzīvotāju skaits, un ievērojot, ka saglabājas ievērojams nenomaksātas nenomaksātais siltumapgādes pakalpojumu apjoms, LPS valde nolemj:
1. Atzīt, ka informatīvais ziņojums nesniedz priekšstatu par siltumapgādes problēmām valstī, jo netiek izvērtēts siltumapgādes pakalpojumu parādsaistību apjoms vismaz uz šā gada 1.septembri;
2. Prasīt Ekonomikas ministrijai nekavējoties izstrādāt pasākumu un rīcības plānu, kas nodrošinātu 2010./2011.gada apkures sezonas uzsākšanu un sekmīgu tās norisi valstī;
3. Neatbalstīt samazinātās PVN likmes (10%) atcelšanu siltumapgādei, jo tas palielinās slogu uz pašvaldību budžetiem un radīs ievērojamu maznodrošināto un trūcīgo iedzīvotāju skaita pieaugumu.
4. Prasīt noteikt valsts līdzfinansējumu Sociālā tīkla stratēģijas ietvaros sadaļā „Dzīvokļu pabalstu izmaksas nodrošināšana” valsts līdzfinansējumu 80% apmērā.”
 
Par aktualitātēm LPS Izglītības un kultūras komitejā LPS valdi informēja Komitejas priekšsēdētāja Ligita Gintere.
LPS vecākais padomnieks Māris Pūķisinformēja par valsts pārvaldes funkciju izvērtēšanu Reformu vadības grupā.