Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

Latvijas Pašvaldību savienības un Iekšlietu ministrijas ikgadējās sarunās

 

21. septembrī notika LPS sarunas ar Iekšlietu ministriju. Kā pirmais sarunu gaitā tika skatīts jautājums par atskurbšanas telpu tiesisko statusu Latvijā, apspriežot atbildīgo institūciju kompetenci un telpu piemērotību atskurbšanas funkcijas nodrošināšanai.

Atzīstot jautājuma nopietnību, sanāksmes dalībnieki vienojās, ka tiks apzinātas pašvaldību rīcībā esošās telpas, kas varētu tikt piemērotas atskurbtuvju darbībai galvenajos valsts reģionālajos centros un apzinās iespējamās izmaksas telpu pielāgošanai. Sanāksmes dalībnieki uzsvēra, ka jautājuma risināšanā jāiesaista arī Veselības ministrija. Pašvaldību pārstāvji uzsvēra, ka Pašvaldību likums nenosaka, ka par sabiedrisko kārtību un žūpības apkarošanu nodarbojas tikai pašvaldības. Jāizvērtē iespējas kopīgi ar Iekšlietu un Veselības ministrijām iespējami īsākā laikā vienoties par to, kā šo problēmu risināt. Iekšlietu ministrijai jāizvērtē, cik līdzekļi nepieciešami atskurbšanas telpu ierīkošanai un uzturēšanai.

Sanāksmē tika skatīts jautājums arī par informācijas aprites uzlabošanu starp Valsts policiju (VP) un pašvaldībām par pašvaldību plānotajiem publiskajiem pasākumiem, lai maksimāli spētu nodrošināt sabiedrisko kārtību, satiksmes drošību un citus organizatoriskus jautājumus. Sanāksmes dalībnieki atbalstīja A. Štokenberga ierosinājumu izstrādāt metodiskos ieteikumus publisko pasākumu organizēšanā pašvaldībām.

Sanāksmē arī skatīja jautājumu par pastāvošajām iespējām sniegt materiālu un tehnisku palīdzību Valsts policijas funkciju uzlabošanai no pašvaldību puses. Jāatzīmē, ka iespēju finansiāli atbalstīt Valsts policiju no pašvaldību budžetiem atbalsta tika trešdaļa no pašvaldībām, arī sanāksmē pārstāvēto pašvaldību viedokļi dalījās. Pašvaldību pārstāvji aicināja izvērtēt iespēju sadarboties ar Valsts policiju spēkā esošo likumu „Par valsts un pašvaldību finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu,”, kas jau tagad paredz iespēju pašvaldības mantu bezatlīdzības nodošanu lietošanā valsts iestādē, līdzīgi kā to paredz arī Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likuma 42. panta regulējums.

 

LPS padomnieks Aino Salmiņš