13.decembrī notika Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) Veselības un sociālo jautājumu komitejas sēde, kurā piedalījās veselības ministre Ingrīda Circene. Ministre ziņoja par Veselības ministrijas (VM) darba aktualitātēm un turpmāko politiku veselības aprūpes jomā. Sēdē arī pārrunāja Ministru kabineta un Latvijas Pašvaldību savienības 2012.gada vienošanās un domstarpību protokola jautājumus, kas skar veselības aprūpes un sociālo sfēru. Komitejā apsprieda nākamā gada aktuālākos darbus un komitejā skatāmos jautājumus, kā arī vienojās, ka būtu nozīmīgi nākamā gada pirmajā komitejas sēdē aicināt piedalīties labklājības ministri Ilzi Viņķeli , kā arī Ārlietu ministrijas pārstāvi. Saruna ar ĀM piedalīšanos nepieciešama sakarā ar ārvalstu pensiju saņēmējiem, kas pretendē uz pašvaldību pabalstiem.
Ministre Ingrīda Circene komitejā izklāstīja Veselības ministrijas prioritātes, pie kurām arī nekavējoties jāsāk darboties. Veselības jomā ir jāpārskata pakalpojuma pieejamība iedzīvotājiem, un jānodrošina tam finansējums un kvalitāte. Ir jāstrādā pie primārās veselības aprūpes un neatliekamās medicīniskās palīdzības pieejamības nodrošināšanas. I.Circene arī uzsvēra, ka ir jāstiprina ģimenes ārstu funkcijas. Ministre arī uzvēra vairākas lietas, kas ietekmē arī pašvaldību līdzdalību veselības aprūpē, piemēram, uzņemšanu nodaļu darba uzlabošana, medikamenti, medicīnas darbinieku algu aprēķins (jābūt skaidriem un vienotiem principiem), sabiedrības veselības veicināšana, centralizētie iepirkumi veselības aprūpes sfērā, e-veselības sistēmas izveide, ieviešana.
Ministres kundze solīja arī sakārtot sistēmu tā, lai pieraksts pie speciālistiem nepārsniegtu vienu līdz divus mēnešus. Ogres novada pašvaldības priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe norādīja uz to, ka ir jāmazina sabiedrības saslimstība, jo pagaidām situācija ir diezgan slikta. I.Circene apgalvoja, ka Izglītības un zinātnes ministrija kopā ar VM strādās pie veselības mācības atjaunošanas skolās. Pašvaldībās ir plānots saglabāt feldšerus, kā arī ieviest motivācijas sistēmu ģimenes ārstiem, lai arī attālākos novados tie atvērtu prakses.
LPS veselības un sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs Guntis Libeks ierosināja komitejas vārdā atjaunot LPS un VM sarunu sistēmu. Tāpat komitejas dalībnieki norādīja ministrei uz nesakārtotām lietām, piemēram, par nevienmērīgo veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, nepieciešamību, ko LPS ir uzturējusi spēkā vairāku gadu garumā, ieviest izteiksmīgāku, efektīvāku koeficientu sistēmu, lai stimulētu ģimenes ārstus doties darbā uz novadiem, nekavējošu hospitalizācijas plāna izmaņu, lai pacienti netiktu pārvadāti lielos attālumos, vedot garām vienām ārstniecības iestādēm, uz citām. LPS padomniece S. Šimfa uzsvēra nepieciešamību ministrijai neatliekami risināt jautājumu par paliatīvās aprūpes pakalpojuma paplašināšanu, jo pēdējos gados šie cilvēki, kuri veselības aprūpes sistēmā nevar saņemt paliatīvo aprūpi, nonāk pašvaldību pansionātos. Tā nav pansionātu funkcija nodrošināt šādus pakalpojumus.