Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

Meža dienās Rīgā aicina veidot zaļāku un daudzveidīgāku vidi

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) šī gada 29. septembrī Rīgā, Āgenskalna priedes apkaimē, organizēja ceturto un noslēdzošo Meža dienas 2023 seminārukurā aicināja veidot zaļāku, košāku un dadzveidīgāku vidi sev apkārt. Pasākumu rīkoja ar Meža Attīstības fonda projekta atbalstu, kā arī sadarbībā ar  Rīgas valstspilsētas pašvaldību un uzņēmumu CleanR grupa.

Semināru atklāja LPS padomniece, projekta vadītāja Sniedze Sproģe. Meža dienās 2023 notika diskusijas dabā, izstaigājot noteiktu maršrutu ar vairākām pieturām, apmainoties ar dažādām pieredzēm un veicinot kopēju izpratni par dabas daudzveidību, ilgtspējīgu apsaimniekošanu un iespējām apsaimniekot dabas objektus, sabalansējot sociālās, ekonomiskās, vides funkcijas un reizē arī sasniedzot klimatneitralitāti.

Pasākuma Rīgā tematiskais akcents bija uz vēsturiskajiem dārziem, to nozīmi pilsētvidē, atbildos uz jautājumiem, kā padarīt pilsētvidi krāsaināku un veidot katras apkaimes īpašo ainavu. Arhitekts Pēteris Blūms dalījās stāstā par Rīgas apkaimi Āgenskalna priedes un tās pārtapšanu.

Savukārt ainavu arhitekte Vineta Radziņa dalījās zināšanās par risinājumiem, kā padarīt pilsētvidi krāsaināku, veidojot apkaimes īpašo seju. Pasākuma turpinājumā  Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Pilsētvides dizaina un inženierbūvju pārvaldes Vides un inženierbūvju kontroles nodaļas vadītāja vietnieks Viesturs Freimanis informēja par koku ciršanas saskaņošanas kārtību un pašvaldību saistošajiem noteikumiem.

Semināra noslēgumā norisinājās diskusija un arī ekskursija pa apkaimi ar pieturvietām un dalīšanos pieredzē, stāstos, viedokļos un zināšanās.

 

                      

Iedzīvotāju iespējas līdzdarboties savas apkaimes labiekārtošanā Rīgā
Koku ciršanas saskaņošanas kārtība Rīgas pilsētā
Āgenskalns - Pēteris Blūms
PUBLISKĀ ĀRTELPA. VĒSTURE.MŪSDIENAS.