Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

Trešais Meža dienas seminārs aizvadīts Balvos

Foto: Balvu novada pašvaldība

Turpinot Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) ieviestā Meža attīstības fonda projekta ''Meža dienas 2023'' semināru ciklu, 26. septembrī Balvos, Balvu Kultūras un atpūtas centrā, aizvadīts trešais seminārs Latvijas pašvaldības pārstāvjiem, aicinot veidot zaļāku, košāku un daudzveidīgāku vidi sev apkārt.

Semināra ievaddaļā Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs sveica klātesošos, piebilstot, ka šobrīd mēs katrs ar saviem darbiem un rīcību veidojam nākotni mūsu nākamajai paaudzei. Latvijas Pašvaldību savienības padomniece un projekta vadītāja Sniedze Sproģe par šādu semināru vērtīgāko daļu atzina tieši šo tikšanās brīdī, kad katram pašvaldību pārstāvim ir iespējams dalīties ar savu pieredzi.

Visas dienas garumā klātesošajiem bija iespējams klausīties pieredzējušu ekspertu un jomas profesionāļu stāstījumos, iepazīstoties ar dažādām tēmām - dendrologs Andrejs Svilāns dalījās ar kokaugu novērtēšanas un kopšanas principiem, bet ilgstpējīgās lietusūdens apsaimniekošanas un applūšanas riska analīzes eksperts Jurijs Kondratenko iepazīstināja ar lietus ūdens savākšanas un novadīšanas principiem vēsturiskajā ainavā. Ainavu arhitekte Kristīne Dreija, kas izstrādājusi arī Balvu muižas apbūves un tai pieguļošo teritoriju apstādījumu un publisko ārtelpu attīstības tematisko plānojumu, pastāstīja par muižas parka ainavu plānošanas kompozicionāliem principiem, iespējamajiem mūsdienu risinājumiem un izaicinājumiem. 

Dienas noslēgumā Balvu Novada muzeja vadītājas Ivetas Supes vadībā semināra dalībnieki devās nelielā pastaigā pa Balvu parka un Lāča dārza teritoriju, piestājot arī vairākās pieturvietās, lai rosinātu diskusijas un pieredžu apmaiņu, tādējādi veicinot kopēju izpratni par dabas daudzveidību un ilgtspējīgu apsaimniekošanu.

Semināru Balvu novada pašvaldība organizēja kā vienu no Latvijas Pašvaldību savienības ieviestā Meža attīstības fonda projekta ''Meža dienas 2023'' semināriem, kuru mērķis ir izglītot par meža apsaimniekošanu, meža un koku nozīmi klimata mērķu sasniegšanā, kā arī par koku, krūmu, parku, aleju, skvēru, meža parku, koku rindu nozīmi ainavā un arhitektūrā.

VĒSTURISKOPARKU UN ALEJU KOPŠANA UN ATJAUNOŠANA
STRATĒĢISKIE RISINĀJUMI PAŠVALDĪBĀM LIETUSŪDEŅU ILGTSPĒJĪGĀ APSAIMNIEKOŠANĀ, LAI PIELĀGOTOS KLIMATA PĀRMAIŅĀM
Muižu parku ainavu plānošanas principi Balvu muižas apbūves un tai pieguļošo teritoriju plānošana