Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

LPS ar ministru vienojas pārskatīt pasta nodaļu reorganizāciju atbilstoši novadu iedzīvotāju vajadzībām

Pēc Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) iniciatīvas šī gada 26.janvārī satiksmes ministrs Kaspars Briškens tikās un uzklausīja LPS priekšsēža Ginta Kaminska argumentus pret pasta nodaļu slēgšanu reģionos. Puses vienojās nekavējoties pārskatīt VAS Latvijas Pasts plānoto reorganizāciju atbilstoši novadu iedzīvotāju vajadzībām saņemt pakalpojumu.

LPS priekšsēdis Gints Kaminskis uzsver: “Ministrs ar izpratni uzklausīja LPS argumentus, kā rezultātā mums ir vienots viedoklis par Latvijas pasta turpmāko darbību un nodaļu neslēgšanu novados, jo šī brīža plāni pašvaldībām radījušas nopietnas bažas un pretestību. Plānojot pasta nodaļu reorganizāciju, kas būtiski ietekmētu pakalpojuma pieejamību iedzīvotājiem reģionos, ir plaši un detalizēti jāskaidro gan pašvaldībām, gan sabiedrībai šāda lēmuma pamatotība, vienlaikus nodrošinot visu nepieciešamo informāciju par alternatīvām universālā pakalpojuma saņemšanas iespējām konkrētā teritorijā. Esam vienisprātis, ka nekavējoties jāpārskata Latvijas pasta stratēģiskais virziens jautājumā par pasta nodaļu optimizāciju un jānodrošina sekmīga komunikācija, diskusija turpmākajā procesā, izvērtējot katra novada reālo situāciju un iedzīvotāju vajadzības saņemt pakalpojumu.”

“Tas ir vairāk nekā skaidrs, ka cilvēki nav informēti par Latvijas pasta plānotajām reorganizācijām, tāpēc šis process nevar turpināties. Nav pieļaujamas šādas krasas pārmaiņas, ja cilvēki pat nezina, kas notiks ar iepriekš nodaļās pieejamiem pakalpojumiem, tostarp pensiju izmaksu un komunālo maksājumu veikšanu. Tāpat jānodrošina preses abonēšanas un piegādes pakalpojumu pieejamība – tā ir daļa arī no mūsu informatīvās telpas drošības. Latvijas pastam ir uzdots atkārtoti izvērtēt reorganizācijas procesu, ņemot vērā visus acīmredzamos trūkumus, un sniegt skaidru plānu, pirms jebkādas turpmākas rīcības. Strādāsim kopā ar Latvijas Pašvaldību savienību, lai nodrošinātu to, ka iedzīvotājos ieklausās, pirms jebkādiem tālākiem lēmumiem,” norāda ministrs K.Briškens.

Satiksmes ministrija, VAS “Latvijas pasta” kapitāldaļu turētāja, ir uzdevusi pasta padomei steidzamības kārtā iesniegt izvērtējumu par katras pasta nodaļas slēgšanas pamatotību. Uzdots apkopot iedzīvotāju un iesaistīto valsts, pašvaldību, nevaldības sektora un nozares darbiniekus pārstāvošo institūciju redzējumu par piedāvāto pasta nozares reformu. Tāpat prasīts apkopojums par katras pasta nodaļas pakalpojumu klāstu, katra pakalpojuma saņemšanas nosacījumiem un plānotās rīcības, lai nodrošinātu pakalpojumu saņemšanas nepārtrauktību.

Tāpat tikšanās laikā puses pārrunāja sadarbību jautājumā par reģionālo savienojamību un atbalstu skolu tīkla reformā. Sarunā piedalījās arī  Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Ģirts Dubkēvičs un LPS padomnieks tautsaimniecības jautājumos Aino Salmiņš.