Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

Jūrmala izsludinājusi pilsētas robežzīmju un vietzīmju ideju konkursu

Jūrmalas pilsētas pašvaldība izsludinājusi ideju skiču konkursu pilsētas robežzīmju un vietzīmju izveidei. Pilsētas robežzīmes plānots izvietot iebraukšanas zonā Jūrmalas administratīvajā teritorijā, savukārt vietzīmes – uz maģistrālajām ielām pretī izejām un nobrauktuvēm uz dzelzceļa stacijām.

Pilsētas robežzīmes plānots izvietot trīs vietās pie pilsētas administratīvās teritorijas robežas: vienu, apjomīgāko – Priedainē, kur Jūrmalā iebrauc no Rīgas; divas mazākas robežzīmes iecerēts izvietot vietās, kur Jūrmalā iebrauc no Talsu un no Tukuma puses.

Savukārt vietzīmes izvietos uz maģistrālajām ielām pret izejām un nobrauktuvēm uz dzelzceļa stacijām ar mērķi iezīmēt pilsētas rajonus. Vietzīmes kalpos par virziena norādēm, kas palīdzēs vieglāk orientēties pilsētā. Robežzīmes un vietzīmes iecerēts veidot vienotā stilā, ar vienotu dizainisko un arhitektonisko risinājumu.

Lai rastu piemērotāko un Jūrmalas tēlam atbilstošāko mūsdienīgu vides objektu risinājumu, Jūrmalas pilsētas pašvaldība ir izsludinājusi ideju skiču konkursu. Tiek gaidīti oriģināli, uzmanību piesaistoši, inovatīvi piedāvājumi, kas ietver Jūrmalas pilsētvides aspektus un vietas kultūrvēsturisko nozīmi.

Konkursa balvu kopējais fonds ir 5000 eiro: 1. vietas ieguvējs saņems 3000 eiro, 2. vietas ieguvējs – 1000 eiro; paredzētas divas veicināšanas balvas, katra 500 eiro. Ideju skices konkursam var iesniegt līdz 17. septembrim. Konkursa nolikums pieejams vietnē www.jurmala.lv, sadaļā Iepirkumi – Jūrmalas pilsētas robežzīmes ideju skiču projekts.

Teksts: Elita Cepurīte

Foto: Ivars Ķezbers