Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

No 25. februāra līdz 1. martam pirmo reizi Vidzemē norisināsies inovāciju nedēļa

Šogad pirmo reizi Vidzemē norisināsies “Vidzemes Inovāciju nedēļa 2019”, un laikā no 25. februāra līdz 1. martam notiks virkne pasākumu, rosinot esošos un topošos uzņēmējus, darbiniekus un vadītājus savā ikdienā saskatīt inovāciju potenciālu.

Lai arī inovāciju attīstība Latvijā pēdējos gados ir prioritāte, tomēr joprojām jāveicina izpratne par inovāciju nozīmi ikdienā un jāatgādina, ka tās nav saistītas tikai un vienīgi ar augstajām tehnoloģijām vai zinātni. Spēja inovēt ir viens no raksturlielumiem, kas arī mazam uzņēmumam ļauj izrauties priekšā konkurentiem, turklāt dažādi jaunievedumi un inovatīvi risinājumi ne vienmēr ir dārgi vai sarežģīti īstenojami. Inovācijas var notikt ne tikai uzņēmumos un lauku saimniecībās, bet arī valsts pārvaldē.

Piecu dienu laikā visā Vidzemē notiks semināri un darbnīcas, skolēniem durvis vērs vairāki inovatīvi uzņēmumi Vidzemē, savukārt uzņēmējiem tiks piedāvāta iespēja viesoties zinātnisko institūtu pētniecības laboratorijās Rīgā, kā arī iepazīties ar reģionālo izglītības iestāžu un citu pētniecības institūciju piedāvājumu inovāciju radīšanai un izpētei.

Nedēļas gaitā tiks izsludināti arī grantu konkursi vairākās Vidzemes pašvaldībās uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai.

27. un 28. februārī Valmierā tiks organizēta divu dienu konference, kurā piedalīsies gan pašmāju eksperti, gan arī inovāciju attīstītāji no vairākām Eiropas valstīm. Savās zināšanās un novērojumos dalīsies akadēmiķi un pētnieki, kā arī praktiķi, kuru ikdienas darbs cieši saistīts ar inovācijām, pašiem tās ikdienā attīstot vai arī palīdzot to darīt citiem, tajā skaitā strādājot pie valsts un pašvaldību atbalsta sistēmas izveides. Apmeklēt konferenci īpaši aicināti uzņēmēji un šajā jomā strādājošie publiskās pārvaldes speciālisti.

Jāpiebilst, ka paralēli konferencei 28. februārī Valmierā notiks arī 20 minūšu intensīvās biznesa konsultācijas jeb t.s. speedconsulting, kurās, iepriekš rezervējot laiku, uzņēmēji varēs satikt ekspertus, uzdot viņiem jautājumus un saņemtos padomus izmantot uzņēmējdarbības attīstībā.

Tāpat konferences dalībnieki varēs apmeklēt Vidzemes inovāciju izstādi un iepazīties ar daļu no Vidzemē tapušajām inovācijām, kuru radīšana uzņēmumiem nesusi izaugsmi un spēju konkurēt gan tepat Latvijā, gan pasaulē.

Aicinām iepazīties ar visiem pasākumiem “Vidzemes inovāciju nedēļas 2019” interneta vietnē http://innovation.vidzeme.lv, kur pieejami detalizēti pasākumu apraksti un var reģistrēties to apmeklējumam. Dalība visos pasākumos ir bez maksas.

“Vidzemes inovāciju nedēļu 2019” organizē Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Vidzemes pašvaldībām, uzņēmumiem, izglītības iestādēm, uzņēmējdarbības atbalsta organizācijām, Latvijas Institūtu, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, kā arī pārstāvjiem no tādām Eiropas organizācijām un uzņēmumiem kā Jaunā tūrisma institūts (Slovēnija), Hamburgas Starptautiskais ekonomikas institūts (Vācija), Utrehtas Ekonomikas padome (Nīderlande), Belostokas Universitāte (Polija), Inland Norway Lietišķo zinātņu universitāte (Norvēģija) un “Tretorget Ltd” (Norvēģija).

Vairāk informācijas: Laila Gercāne, Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības un projektu nodaļas vadītāja, “Vidzemes inovāciju nedēļas 2019” koncepta attīstītāja, laila.gercane@vidzeme.lv, 29120536.

Sagatavojusi Anita Āboliņa,

Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību vadītāja