Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

Jūrmalā atjaunots Mellužu parka estrādes komplekss

Jūrmalnieki ieguvuši jaunu vietu kultūras norisēm: atjaunots vēsturiskā Mellužu parka estrādes komplekss un gliemežvāka formas brīvdabas koncertestrāde.

Mellužu parkā atjaunotas estrādes kompleksa būves un labiekārtota parka teritorija. Sākotnējā izskatā ir atjaunota koka estrāde. Saglabājot tās oriģinālo veidolu, restaurētas koka detaļas, bojātās ir aizstātas ar analogām jaunām. Skatītāju sēdvietu izvietojums veidots atbilstīgi vēsturiskajam koncertdārza iekārtojumam, kopumā izveidotas 625 sēdvietas. Pie estrādes ēkas ir atjaunotas vēsturiskās vīteņaugu sienas un uzstādīti karogu masti.

Estrādes kompleksā ietilpst arī bārs jeb Piena paviljons, kura veco ēku sliktā tehniskā stāvokļa dēļ nācās nojaukt. Tās vietā, ņemot par pamatu paviljona vēsturisko veidolu, ir uzcelta jauna ēka. Tā papildināta ar koka treļļu konstrukcijām, kas veido nojumi un daļēji pilda skaņas izolācijas funkciju.

Estrādes kompleksa teritorijā ir izbūvēts jauns gājēju celiņu tīkls, velosipēdu statīvi, ierīkoti apstādījumi un apgaismojums visai teritorijai – tas apgaismo skatītāju sēdvietas, skatuves pakāpienus un koku lapotnes, papildinot kompleksa romantisko noskaņu.

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis: “Ieguldot līdzekļus kompleksa atjaunošanā, mums ir izdevies saglabāt nozīmīgu kultūrvēsturisku būvi. Esam lepni, ka šo mantojumu varēsim nodot nākamajām paaudzēm. Mellužu parks jau kopš pagājušā gadsimta sākuma bijusi iecienīta atpūtas vieta, kur skanējusi mūzika un spēlēts teātris. Līdz ar estrādes atjaunošanu šī vieta atkal atdzimst, un kūrortpilsētā būs sakārtota vēl viena vieta kultūras pasākumu rīkošanai un citām sabiedriskās dzīves norisēm.”

Jau 23. jūnijā notiks Mellužu estrādē notiks atklāšanas koncerts un Līgo vakara balle, jūlijā būs Jūras svētki, katru svētdienu vasarā notiks pasākumi ģimenēm ar bērniem, tiks rīkotas balles, būs Mellužu gadatirgus.

Pēc arhitektu biroja “Jaunromāns un Ābele” izstrādātā projekta būvdarbus veica SIA “RERE meistari”, autoruzraudzība – SIA “Forma 2”.

AS “RERE grupa” Valdes priekšsēdētājs Guntis Āboltiņš-Āboliņš izceļ estrādes vēsturisko konstrukciju saglabāšanu un to organisku iekļaušanu apkārtējā vidē: “Kultūras centriem un pieturvietām ir īpaša nozīme sabiedriskās dzīves kvalitatīvā uzturēšanā, tāpēc būvējot, attīstot un uzlabojot ir tik svarīgi nepārraut paaudžu pieredzēto atmiņu stīgu un saglabāt ēkas un vietas garu. “RERE meistari” allaž ir gatavi sniegt vislabākās zināšanas un prasmes vēsturiskās apbūves saglabāšanā.”

Mellužu brīvdabas estrāde ir vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis. Tā ir viena no divām akustiskajām koka gliemežnīcas formas estrādēm visā Baltijas reģionā, kas saglabājusies no pagājušā gadsimta līdz mūsu dienām; otra atrodas Igaunijā, Sāmsalā, Kuresārē.

Jūrmalas pilsētas pašvaldība estrādes atjaunošanai piesaistījusi Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu. Atjaunošana un pārbūve sākta 2018. gadā. Estrādes kompleksa restaurācijas kopējās izmaksas ir 2,17 miljoni eiro, no tiem 1,4 miljoni eiro – ERAF līdzfinansējums.

Mellužu estrādes komplekss restaurēts ERAF līdzfinansētajā projektā “Jaunu dabas un kultūras tūrisma pakalpojumu radīšana Rīgas jūras līča rietumu piekrastē” (nr. 5.5.1.0/17/I/010), ko īsteno sadarbībā ar Engures, Mērsraga un Rojas novada pašvaldību. Projekta kopējas izmaksas ir 7 022 935,93 eiro, no tā ERAF līdzfinansējums ir 2 948 460 eiro un valsts budžeta dotācija pašvaldībām – 836 454,54 eiro.

Sagatavojusi Elita Cepurīte,

Jūrmalas pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece

Foto: Artis Veigurs, Jūrmalas pilsētas dome