Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

Izmēģinās jaunu sociālo atbalsta modeli cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem

Labklājības ministrija (LM) sadarbībā ar desmit pašvaldībām, izmantojot Eiropas Sociālā fonda līdzfinansējumu, izmēģinās jaunu pieeju sociālo pakalpojumu nodrošināšanā pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem.

Līdzīga pieeja jau tiek izmēģināta bērniem ar invaliditāti, un šis projekts noslēgsies oktobrī, bet jau šobrīd ir pozitīvas atsauksmes no izmēģinājuma projektā iesaistītajām ģimenēm un speciālistiem.

Jaunā pieeja, ārvalstīs plašāk pazīstama kā individuālā budžeta modelis, no pašreizējās atšķiras ar to, ka atbalsts cilvēkam tiek plānots, ņemot vērā viņa individuālās vajadzības saskaņā ar pieejamo finansējumu, nevis vērtēta cilvēka atbilstība konkrētu pakalpojumu saņemšanas kritērijiem. Šāda pieeja ļauj plānot personalizētu atbalstu katram cilvēkam, ņemot vērā, ka cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem vajadzības var būt ļoti atšķirīgas un ne vienmēr iepriekš sagatavots standartizēts “atbalsta komplekts” ir vispiemērotākais.

Izmēģinājuma projekts ilgs 16 mēnešus, tā laikā 100 cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem sociālo atbalstu sniegs 12 mēnešu garumā. Pēc izmēģinājuma projekta tiks vērtēti tā rezultāti un izstrādāti priekšlikumi sistēmas pilnveidošanai.

Pieteikties dalībai projektā var no 1. līdz 16. augustam pašvaldību sociālajos dienestos. Izmēģinājuma projektā piedalās Jelgavas un Liepājas pilsētas un Bauskas, Talsu, Daugavpils, Balvu, Cēsu, Gulbenes, Ogres un Tukuma novada pašvaldības.

Sagatavojis Egils Zariņš,

Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists