Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

Apmeklētajiem atvērta atjaunotā Rīgas 1. slimnīcas Rehabilitācijas klīnikas ēka

17. septembrī Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs Edvīns Balševics kopā ar Rīgas 1. slimnīcas Valdes priekšsēdētāju dr. Natāliju Zlobinu, AS “RERE Grupa” Valdes priekšsēdētāju Gunti Āboltiņu-Āboliņu, Latvijas Būvinženieru savienības Valdes priekšsēdētāju Helēnu Endriksoni un pārstāvjiem no Rīgas domes Īpašuma departamenta, Labklājības departamenta un pašvaldības veselības aprūpes iestādēm apmeklētājiem atklāja atjaunoto Rīgas 1. slimnīcas Rehabilitācijas klīnikas ēku Bruņinieku ielā 5, korpuss 14A.

“Esmu pārliecināts, ka Rehabilitācijas klīnikas patīkamo vidi un moderno aprīkojumu novērtēs gan mediķi, gan pacienti. Investīcijas veselības aprūpes iestādē ir ieguldījums rīdzinieku labklājībā, un ceru, ka pēc šā piemēra veselības aprūpes iestādes arvien biežāk iegūs mūsdienīgu veidolu ar visdažādākajiem iedzīvotājiem nepieciešamajiem pakalpojumiem. Pilsēta to ir pelnījusi,” atklāšanas pasākumā norādīja Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs Edvīns Balševics.

Rīgas 1. slimnīcas 14A korpusa ēka būvēta 1890. gadā un pēc atjaunošanas tā ir piemērota modernāko rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanai gan pieaugušajiem, gan bērniem. Pieejamību pacientiem ar kustību traucējumiem nodrošinās ēkai piebūvētais lifts.

“Mūsu slimnīcas nosaukumā iekodēta norāde uz līderpozīcijām, uz pienākumu būt pirmajiem, kas ievieš savā nozarē inovatīvākos cilvēka veselības problēmu risinājumus. Šoreiz investīcijas veiktas, lai piedāvātu vēl nebijušas rehabilitācijas iespējas Latvijā,” tā jaunumus Rīgas 1. slimnīcā komentē Valdes priekšsēdētāja dr. Natālija Zlobina.

Pacientu ērtībām klīnikā izvietota reģistratūra, komfortablas palātas ar atpūtas krēsliem, dienas stacionāra nodaļa. Mazajiem pacientiem izveidota bērnu nodaļa.  Klīnikas speciālisti – fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsti, fizikālās terapijas māsas, fizioterapeiti, ultrasonogrāfijas speciālisti – veiks muskuloskeletālo ultrasonogrāfisko izmeklēšanu, un ergoterapeiti darbā ar pacientiem izmantos modernu specializēto aprīkojumu, tajā skaitā robotizētas iekārtas.

Tā, piemēram, robots “Alter G” izgatavots, balstoties uz NASA (National Aeronautics and Space Administration) tehnoloģijām. Pacientiem ar kustību traucējumiem, samazinot  gravitācijas spēku, mazinās sāpes, ko izraisa locītavu noslodze un tiek uzlabota līdzsvara kontrole. Terapijas laikā robots izmēra soļa garumu un platumu, pēdas nospiedumu uz skrejceļa, kas pēc iespējas precīzāk ļauj labot gaitas stereotipu.

Pacientiem ar smagākiem pārvietošanās traucējumiem piemērota robotizēta iekārta "ReoAmbulator", kura var uzņemties vairāk nekā 90% lielu gravitācijas slodzi iešanas laikā, automātiski labo kāju kustību, soļu garumu un gaitas ātrumu. "ReoAmbulator" nodrošina novatorisku un adaptīvu gaitas terapiju, kas  notiek virtuālās realitātes vidē ar audio un vizuālo atgriezenisko saiti. Terapijas laikā robots adaptējas pacienta spējām un sasniegumiem.

Ierīces “Pablo”, ­"Amadeo" un “E-link" sekmēs rokas funkciju darbības atjaunošanu. Izmantojot robotizētās iekārtas, ir iespējams maksimāli efektīvi veikt kustību izstrādi un uzlabot spēku visā augšējā ekstremitātē, ieskaitot plaukstu un pirkstus, kā arī uzlabot sīko motoriku, un ar tās traucējumiem saistītu ikdienas aktivitāšu veikšanu. Neiroloģiskas rehabilitācijas iekārtas “Myro” un “Rehacom” palīdz intelektuālo funkciju (atmiņas, koncentrēšanās spēju) trenēšanai.

“Šīs iekārtas ir tikai daļa no jaunumu klāsta Rehabilitācijas klīnikā,” skaidro klīnikas vadītāja, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste un ultrasonogrāfijas speciāliste Anna Trušina. “Jauno telpu un aprīkojuma izmantošana paplašina bērnu un pieaugušo rehabilitācijas iespējas, ļauj labāk izvērtēt un piemeklēt tehnoloģiju, kas veicina atgūt pacienta zaudētās prasmes neiroloģisku un muskuloskeletālo saslimšanu, sāpju un traumu izraisītu, kā arī ar novecošanu saistītu funkcionēšanas traucējumu gadījumā.”

Vēsturiskajai ēkai restaurēti uzgaidāmās telpas griesti un orģinālās čuguna kāpnes, kas pielīdzināmas Eifeļa torņa Parīzē izbūves tehnoloģijai un kvalitātei. Veikti ēkas fasādes atjaunošanas un restaurācijas darbi, atjaunojot arī vēsturisko aklos lodziņus. Ēkas atjaunošanas darbus ar kopējo platību gandrīz 1874 kvadrātmetri pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma īstenoja būvkompānija “RERE Grupa”. Rehabilitācijas klīnikas ēkas atjaunošanā un tai apkārtesošās teritorijas labiekārtošanā ieguldīts apmēram 3,2 miljonu eiro liels finansējums, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Rīgas 1. slimnīca klīnikas modernajā aparatūrā un tehnoloģijās ir ieguldījusi apmēram vienu miljonu eiro lielu finansējumu.

Sagatavojusi Baiba Kantiņa,

Rīgas domes

Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu vadītāja