Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

Latvijas Pašvaldību savienība un Latvijas Darba devēju konfederācija pārrunā valsts budžeta veidošanas procesu

Turpinot diskusiju par nākamā gada valsts budžeta veidošanas procesu, šodien notika Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) vadības un darba devēju pārstāvju tikšanās ar Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Andri Jaunsleini. 

Saruna notika Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) Budžeta un nodokļu politikas apakšpadomes ietvaros. 

“Svarīgi apzināties, ka uzņēmēji, darbinieki un pašvaldības, visi iedzīvotāji ir ieinteresēti tādā nodokļu politikā un tādā budžeta veidošanā, kas rada labākus apstākļus Latvijas uzņēmēju konkurētspējai, līdz ar to ir pamats algu pieaugumam un tā rezultātā – arī labākiem pašvaldību pakalpojumiem,” pauž LPS priekšsēdis Andris Jaunsleinis.

 LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs: “Gan valdības sociālie partneri, gan sadarbības partneri – tostarp pašvaldības – ir ieinteresēti, lai valsts budžets un ar to saistītā nodokļu politika tiktu veidota ar izpratni par vidēja termiņa un ilgtermiņa ietekmi uz valsts attīstību, iedzīvotāju nodarbinātību un labklājības izaugsmi. Patlaban gan mēs, gan Pašvaldību savienība ar bažām raugāmies uz šāgada budžeta izstrādes procesu, kurš drīzāk balstīts īstermiņa vajadzībās, nevis ilgtermiņa skatījumā.” 

Tāpat LDDK un LPS uzskata, ka politiķiem, valdības sociālajiem un sadarbības partneriem jāvelta visas pūles, lai veidotu līdzsvarotu nodokļu bāzi turpmākajos gados un nepieļautu jaunas kļūdas nodokļu politikas un budžeta veidošanas jomā.

Abas organizācijas tikšanās laikā pauda vienotu izpratni par to, ka darba nodokļu slogs ir viens no atslēgas faktoriem uzņēmējdarbības attīstībai Latvijā. Taču pašreizējā situācijā, nepārdomāti veidojot nākamā gada valsts budžetu, ir bažas par uzņēmējdarbības aktivitātes un nodarbinātības pasliktināšanos, nevis tās izaugsmi. Kā liecina LDDK ekspertu aprēķini, piemēram, vidēja mēroga ražošanas uzņēmumā jauna darba vieta gadā izmaksā sākot no 15 000 eiro, un jebkurš destabilizējošs lēmums, kas skar darba vietas izmaksas – tai skaitā nodokļu politikas jomā, ir nozīmīgs iemesls, lai darba devējs apsvērtu, vai patiesi veidot šo darba vietu.