Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

Videoseminārs par sadarbību saistībā ar roņu mazuļiem liedagā

Norises datums: 2021. gada 2. marts

Norises laiks: plkst. 13:30–15:30

Norises vieta: tiešsaistē no LPS

LPS sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi (DAP) 2. martā rīko tiešsaistes semināru Baltijas jūras un Rīgas līča piekrastes pašvaldību pārstāvjiem par sadarbību un svarīgiem faktoriem saistībā ar roņu mazuļiem liedagā.

Katru pavasari Latvijas piekrastē gan apdzīvotās vietās, gan ārpus tām sastopami pelēkā roņa Halichoerus grypus mazuļi, kuri izlīduši no ūdens, lai liedagā atpūstos. Šādās situācijās tie ir ļoti neaizsargāti un pakļauti dažādiem riskiem, no kuriem būtiskākais – dzīvniekus traucē un sakož savā vaļā palaisti suņi. Pelēkie roņi ir īpaši aizsargājama suga, tāpēc to aizsardzībai nepieciešams arī pašvaldību atbalsts un iesaiste.

Semināra darba kārtība:

1. Roņi Baltijas jūrā: vai tiem nepieciešama cilvēka “palīdzība” – DAP vecākais eksperts Valdis Pilāts.

2. Dabas aizsardzības pārvaldes sadarbība ar pašvaldībām, rīcības plāns “roņu sezonai” liedagā – DAP ģenerāldirektora vietnieks Andris Širovs.

Videokonferenci tiešraidē varēs skatīties LPS vietnes www.lps.lv sadaļā “Tiešraides, videoarhīvs – Tiešraide” vai sekojot šai saitei.

Dabas aizsardzības pārvalde arī atgādina, ka ir jau izsūtījusi informatīvu vēstuli pašvaldībām, lūdzot:

* veikt preventīvas darbības, kas ierobežotu suņu atrašanos pludmalēs, piemēram, izvietojot informāciju vietējos medijos un pašvaldības tīmekļvietnē un uzstādot brīdinājuma zīmes pludmalēs;

* laikā no marta līdz aprīļa vidum nozīmēt pašvaldības policijas papildu ekipāžu, lai kontrolētu šo ierobežojumu ievērošanu un pasargātu gan pelēkos roņus, gan arī mājdzīvniekus;

* pastiprināti uzraudzīt kārtību pludmalē un atbilstīgi Veterinārmedicīnas likuma 21.1 pantā noteiktajam nodrošināt mirušo dzīvnieku savākšanu un iznīcināšanu.

Maija Rēna,

Dabas aizsardzības pārvaldes

sabiedrisko attiecību speciāliste

Sandra Bērziņa,

LPS padomniece vides aizsardzības jautājumos

Foto: Andris Soms