Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

Notiks diskusiju seminārs “Uzticēšanās – attīstības stūrakmens”

Diskusiju seminārs “Uzticēšanās – attīstības stūrakmens” notiks 29. martā plkst. 10:00 ES mājā Rīgā. Diskusiju organizē Latvijas Pašvaldību savienība sadarbībā ar Eiropas Parlamenta biroju Latvijā, Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā, Valsts kanceleju un Valsts administrācijas skolu.

Gadu pēc gada Latvijā tiek veikti pētījumi par iedzīvotāju uzticēšanās līmeni dažādām iestādēm, bankām, Saeimai, valdībai, Valsts prezidentam, medijiem u.c. Gan šī, gan iepriekšējo pētījumu rezultāti liecina, ka pieaug iedzīvotāju uzticēšanās pašvaldībām, tomēr tā nav pietiekoši augsta. Turpretī parlamentam, valdībai, politiskajām partijām sabiedrības uzticēšanās līmenis ir katastrofāli zems. Arī iedzīvotāju savstarpējās uzticēšanās līmenis ir viens no zemākajiem Eiropas Savienībā. Tam tā nevajadzētu būt, jo esam viena valsts ar vienotiem mērķiem, domājam par savas valsts izaugsmi un iedzīvotāju labklājību. Šajā brīdī mums jo īpaši svarīga savstarpējā uzticēšanās un cieņa gan sabiedrībā, gan pašvaldībās, gan valsts pārvaldē. Tādēļ aicinām ikvienu interesentu pieteikties diskusiju semināram, lai kopīgiem spēkiem rosinātu šo diskusiju un soli pa solim celtu uzticēšanās līmeni sabiedrībā.

Diskusijas tēmas ierosme nāk no Ulfa Andreasona (Dānija), nesen publicētā pētījuma “Uzticēšanās – ziemeļvalstu zelts” autora. No ziemeļvalstīm arī šajā ziņā Latvija var ļoti daudz mācīties un gūt. Ulfa Andreasona prezentāciju par ilgtermiņa uzticēšanās veidošanu sabiedrībā un pašvaldību lomu tajā būs iespēja dzirdēt arī šajā reizē. Par uzticēšanās pieredzi Latvijā salīdzinājumā ar ziemeļvalstu situāciju stāstīs sociālantropoloģe Dr. Agnese Cimdiņa, savukārt stratēģiskās komunikācijas eksperts Zigurds Zaķis runās par “Mūsdienīgu, tālredzīgu sarunu ar sabiedrību kā attiecību veidošanas un uzticēšanās pamatu”. Pēc tam sekos paneļdiskusija, kurā piedalīsies pašvaldību, valsts sektora, Eiropas Parlamenta un Saeimas pārstāvji.

Uzskatām, ka valsts un pašvaldību institūciju pienākums ir celt sabiedrības uzticēšanos publiskajai pārvaldei kopumā, celt patriotismu un veicināt savstarpēju cieņu. Kopīgi jāmeklē ceļš uz augstāku uzticēšanās līmeni gan savstarpēji, gan starp iedzīvotājiem un publisko pārvaldi.

NB! Pieteikšanās semināram noslēgusies!

Tiks nodrošināts tulkojums.

Diskusiju semināra programmu skatiet pielikumā zemāk.

Pateicamies par lielo atsaucību! Reģistrēšanās seminārām ir slēgta!

 

Plašākai informācijai:

Ilze Rukute, LPS komunikācijas speciāliste

e-pasts: Ilze.rukute@lps.lv;

tālr.: 29377691

Semināra "Uzticēšanās - attīstības stūrakmens" darba kārtība
Program “TRUST – CORNERSTONE OF DEVELOPMENT”_eng