Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Piekrastes apsaimniekošanas praktisko aktivitāšu realizēšana

Nacionālas nozīmes projekta “Piekrastes apsaimniekošanas prakstisko aktivitāšu realizēšana” (reģ. nr. 1-08/2/2020) vadošais partneris ir Latvijas Pašvaldību savienība (LPS). Projekts tiek realizēts ciešā sadarbībā ar visām Baltijas jūras un Rīgas līča piekrastes pašvaldībām vai to institūcijām.

 

Projektā piedalās: Carnikavas novada dome, Engures pagasta pārvalde, Lapmežciema pagasta pārvalde, Dundagas novada dome, Grobiņas novada dome, Jūrmalas pilsētas dome, Liepājas pilsētas dome, Limbažu novada dome, Mērsraga novada dome, Nīcas novada dome, Pāvilostas novada dome, Rīgas pilsētas Ziemeļu un Pārdaugavas izpilddirekcijas, Rojas novada dome, Rucavas novada dome, Salacgrīvas novada dome, Saulkrastu novada dome, Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde “Komunālā pārvalde” un Ventspils novada dome.

 

Projekta mērķis ir īstenot jūras piekrastes joslas apsaimniekošanu, nodrošinot tajā labu vides kvalitāti iedzīvotājiem, atpūtniekiem, tūristiem, kvalitatīvu, tīru, drošu vidi un pludmales pieejamību un veicināt bioloģiskās daudzveidības saglabāšanos.

 

Projekta realizācijas rezultātā jūras piekrastes joslā tiks uzlabota tās vides kvalitāte, veicināta bioloģiskās daudzveidības saglabāšanās, nodrošināti apstākļi drošai atpūtai sakoptā vidē, pieaugusi cilvēku apmierinātība ar piekrastes pieejamību, labiekārtojumu, drošību un sanitāro prasību nodrošinājumu.

 

Projekta kopējais budžets – 199 988 eiro.

 

Plašāka informācija pie projekta vadītājas Sandras Bērziņas, LPS padomnieces vides aizsardzības jautājumos.

Ielādēt vecākus rakstus
Iepriekšējais
Nākamais

Kas paveikts piekrastes apsaimniekošanas projekta ceturtajā sezonā?

Līdz ar novembra iestāšanos noslēgusies nacionālās nozīmes projekta “Piekrastes apsaimniekošanas praktisko aktivitāšu īstenošana” ceturtā sezona. Projekts tika realizēts ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansējumu.

Projektu vadīja Latvijas Pašvaldību savienība kā projekta vadošais partneris, sadarbojoties ar projekta faktiskajiem īstenotājiem – visām Latvijas piekrastes pašvaldībām. Projektu maijā uzsāka realizēt Carnikavas, Grobiņas, Limbažu, Mērsraga, Nīcas, Pāvilostas, Rojas, Rucavas, Salacgrīvas, Saulkrastu un Ventspils novada domes, Jūrmalas un Liepājas domes, Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcija, Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde “Komunālā pārvalde” un Engures un Lapmežciema pagastu pārvaldes. Līdz ar administratīvi teritoriālās reformas stāšanos spēkā projekta saistības pārņēma jaunās pašvaldības.

Projekta mērķis ir īstenot Baltijas jūras piekrastes joslas apsaimniekošanu, nodrošinot tajā labu vides kvalitāti un iedzīvotājiem, atpūtniekiem un tūristiem kvalitatīvu, tīru, drošu vidi un pludmales pieejamību, kā arī veicinot bioloģiskās daudzveidības saglabāšanos. Projekta īstenošanas rezultātā 2021. gadā tika uzlabota piekrastes vide un nodrošināti apstākļi kvalitatīvai atpūtai, kā rezultātā pieaugusi cilvēku apmierinātība ar piekrastes pieejamību, labiekārtojumu un sanitāro prasību nodrošinājumu. Piekrastes kāpās samazināta antropogēnā slodze, kas savukārt veicina bioloģiskās daudzveidības saglabāšanos.

Aktivitātes tika vērstas divos virzienos – pludmales joslas sakopšana un infrastruktūras izveide. Īstenojot projektu, 2021.gada vasaras sezonā tika veikti šādi pasākumi:

1.       Uzstādīti 3 informatīvie stendi;

2.       Uzstādītas 9 pārģērbšanās kabīnes;

3.       Uzstādīti 31 soli un 8 zviļņi;

4.       Uzstādīta 1 nojume ar galdu un soliņiem;

5.       Uzstādītas laipas 70 m garumā;

6.       Atjaunotas laipas 40 m garumā;

7.       Attīrītas 4 pieejas jūrai no smilšu sanesumiem;

8.       Izveidoti 3 volejbola laukumi;

9.       Uzstādīti 2 velosipēdu statīvi;

10.     Uzstādītas 3 šūpoles;

11.     Atjaunots sanitārais mezgls un sabiedriskā tualete;

12.     Sakopta pludmale, savācot atkritumus un beigtos dzīvniekus, sakopjot tualetes, kā arī irdinot pludmales un izpļaujot niedres 300 km garumā, kā arī uzturēti kārtībā 2 stāvlaukumi.

Paldies pašvaldību projektu vadītājiem par ieguldīto darbu! Jūras piekrastes vides kvalitāte ir svarīgs priekšnosacījums gan vides aizsardzības aspektā, gan arī rekreācijas iespēju nodrošināšanā, it īpaši laikā, kad Covid 19 pandēmijas iespaidā cilvēki arvien vairāk laika pavada pie dabas. Tieši tādēļ pludmaļu labiekārtojums un sanitārā tīrība ir ļoti būtiski, lai pie jūras pavadītais laiks būtu patīkamu emociju piepildīts.