Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Baltijas atkrastes vēja enerģijas projekts

Baltic Offshore Wind Energy to Hydrogen BOWE2H

 

Projekta kopsavilkums

Projekta laiks - 2022. gada septembra līdz 2024. gada oktobrim. 

Baltijas atkrastes vēja enerģija varētu būt drošas, uz nākotni orientētas, zaļas reģionālās enerģijas sistēmas pamats.

 

Atkrastes vēja un ūdeņraža projekti lēnām attīstās, šobrīd trūkst starpvalstu tīkla sadarbības un perspektīvas, kas apvienotu vietējās pašvaldības, izstrādātājus, ekspertus, pētniekus, ražotājus un politikas veidotājus. Šīm iesaistītajām pusēm nepieciešama piekļuve reģionālajām zināšanām un informācijai, un ekspertiem no citām valstīm, lai palielinātu izpratni un spēju rīkoties starptautiski.

 

BOWE2H projektā plānots veidot iesaistīto pušu tīklu, kā ietvaros rīkos sešas reģionālās ekspertu sanāksmes un kopīgi izstrādās stratēģisko ceļvedi reģionālajai jūras atkrastes vēja un ūdeņraža izmantošanas attīstībai. 

Sadarbības tīkli uzlabos ieinteresēto pušu rīcībspēju, sniedzot tām izpratni par nepieciešamo politiku, tīklu, investīciju un pētniecības ietvaru atkrastes vēja un ūdeņraža projektu attīstībai, kā arī turpmākai sadarbībai, savedot kopā tās ar citām ieinteresētajām pusēm. Ceļvedis, kas projekta noslēgumā tiks izveidots no meta pētījuma, intervijām ar valstu ekspertiem, koprades darbnīcu rezultātiem, ietvers infografikas, kopsavilkumu, kas tiks izplatīts projekta partneriem, dalībniekiem un citiem interesentiem.

 

Projekta partneri

 

BOWE2H partneri pārstāv projekta mērķa grupas un zināšanas, kas nepieciešamas, lai sniegtu risinājumus problēmām, ar kurām tās saskaras, tostarp vietējās pašvaldības, vadošās pētniecības iestādes, enerģētikas nozares un vēja projektu eksperti.

  • Klimata aizsardzības, enerģētikas un mobilitātes institūts (Vācija) Institute for Climate Protection, Energy and Mobility -IKEM – Vadošais partneris
  • Latvijas Pašvaldību savienība
  • Vācijas jūras vēja enerģijas fonds (German Offshore Wind Energy Foundation – SOW)
  • Dienvidaustrumu Zviedrijas Enerģētikas aģentūra (Energy Agency for Southeast Sweden – ESS)
  • Lietuvas Enerģētikas aģentūra (The Lithuanian Energy Agency – LEA)
  • Polijas vēja enerģijas asociācija (Polish Wind Energy Association)

 

 

Plašākai info par projektu apmeklējiet projekta mājas lapu: 

https://interreg-baltic.eu/project/baltic-offshore-wind-energy-to-hydrogen/

Iepriekšējais
Nākamais