Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Piekrastes apsaimniekošanas praktisko aktivitāšu realizēšana

Nacionālas nozīmes projekta “Piekrastes apsaimniekošanas prakstisko aktivitāšu realizēšana” (reģ. nr. 1-08/2/2020) vadošais partneris ir Latvijas Pašvaldību savienība (LPS). Projekts tiek realizēts ciešā sadarbībā ar visām Baltijas jūras un Rīgas līča piekrastes pašvaldībām vai to institūcijām.

 

Projektā piedalās: Carnikavas novada dome, Engures pagasta pārvalde, Lapmežciema pagasta pārvalde, Dundagas novada dome, Grobiņas novada dome, Jūrmalas pilsētas dome, Liepājas pilsētas dome, Limbažu novada dome, Mērsraga novada dome, Nīcas novada dome, Pāvilostas novada dome, Rīgas pilsētas Ziemeļu un Pārdaugavas izpilddirekcijas, Rojas novada dome, Rucavas novada dome, Salacgrīvas novada dome, Saulkrastu novada dome, Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde “Komunālā pārvalde” un Ventspils novada dome.

 

Projekta mērķis ir īstenot jūras piekrastes joslas apsaimniekošanu, nodrošinot tajā labu vides kvalitāti iedzīvotājiem, atpūtniekiem, tūristiem, kvalitatīvu, tīru, drošu vidi un pludmales pieejamību un veicināt bioloģiskās daudzveidības saglabāšanos.

 

Projekta realizācijas rezultātā jūras piekrastes joslā tiks uzlabota tās vides kvalitāte, veicināta bioloģiskās daudzveidības saglabāšanās, nodrošināti apstākļi drošai atpūtai sakoptā vidē, pieaugusi cilvēku apmierinātība ar piekrastes pieejamību, labiekārtojumu, drošību un sanitāro prasību nodrošinājumu.

 

Projekta kopējais budžets – 199 988 eiro.

 

Plašāka informācija pie projekta vadītājas Sandras Bērziņas, LPS padomnieces vides aizsardzības jautājumos.

Ielādēt vecākus rakstus
Iepriekšējais
Nākamais

Noslēgusies piekrastes apsaimniekošanas piektā sezona

Noslēdzoties nacionālās nozīmes projekta “Piekrastes apsaimniekošanas praktisko aktivitāšu īstenošana” piektajai sezonai, tajā iesaistītās pašvaldības ar gandarījumu var atskatīties uz paveiktajiem darbiem. Projekts tika realizēts ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansējumu, veicot darbus par kopsummā par 173019,76 EUR apmērā.

Projektu vadīja Latvijas Pašvaldību savienība kā projekta vadošais partneris, sadarbojoties ar projekta faktiskajiem īstenotājiem – visām Latvijas piekrastes pašvaldībām – Limbažu, Saulkrastu, Ādažu, Tukuma, Talsu, Ventspils un Dienvidkurzemes novadiem, kā arī Rīgas, Ventspils un Liepājas valstspilsētām.

Projekta mērķis ir īstenot Baltijas jūras piekrastes joslas apsaimniekošanu, nodrošinot tajā labu vides kvalitāti un iedzīvotājiem, atpūtniekiem un tūristiem kvalitatīvu, tīru, drošu vidi un pludmales pieejamību, kā arī veicinot bioloģiskās daudzveidības saglabāšanos. Projekta īstenošanas rezultātā tiek uzlabota piekrastes vide un nodrošināti apstākļi kvalitatīvai atpūtai, kā rezultātā pieaugusi cilvēku apmierinātība ar piekrastes pieejamību, labiekārtojumu un sanitāro prasību nodrošinājumu. Piekrastes kāpās samazināta antropogēnā slodze, kas savukārt veicina bioloģiskās daudzveidības saglabāšanos.

Aktivitātes tika vērstas divos virzienos – pludmales joslas sakopšana un infrastruktūras izveide. Īstenojot projektu, 2022.gada vasaras sezonā tika veikti šādi pasākumi:

  1. Apsaimniekota pludmale 393,9 km garumā:
  • Atkritumu, t.sk., mirušo dzīvnieku savākšana un utilizēšana,
  • Pludmales irdināšana, atbrīvošana no niedrēm un krūmiem,
  • Tualešu asenizācija un uzturēšana;
  1. Peldvietu labiekārtošana:
  • Iegādātas un uzstādītas 8 pārģērbšanās kabīnes;
  • Iegādāta un uzstādīta 1 tualete;
  • Izgatavoti un uzstādīti 20 soli un zviļņi;
  • Izgatavoti un uzstādīti 4 informatīvie stendi;
  • Izveidoti 3 pludmales volejbola laukumi;
  • Izvietotas 20 bojas;
  • Atjaunoti 15 pontoni;
  • Uzstādītas 3 atkritumu urnas;
  1. Piekļuves nodrošināšana pludmalei:
  • Izbūvētas vai atjaunotas laipas vai noejas 138m garumā;
  • Attīrītas 4 pieejas jūrai no smilšu sanesumiem;
  • Izstrādāts nobrauktuves būvprojekts;
  1. Pludmales stāvvietu labiekārtošana:
  • Izvietotas 26 betona norobežojošās barjeras;
  • Uzlabots stāvlaukuma segums 500m2 platībā.

Pludmales labiekārtošanas un apsaimniekošanas pasākumi veikti 15 īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, tostarp 13 Natura 2000 teritorijās: Slīteres un Ķemeru nacionālajos parkos, dabas liegumos “Randu pļavas”, “Vidzemes akmeņainā jūrmala”, “Plieņciema kāpa”, “Ģipka”, “Ovīši”, “Užava”, un “Ziemupe”, dabas parkos “Piejūra”, “Engures ezers”, “Bernāti”, “Pape”, kā arī divos dabas pieminekļos – “Kaltenes krasta veidojumi” un “Strantes – Ulmales stāvkrasts”,  tādējādi veicinot arī bioloģiskās daudzveidības saglabāšanos.