Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Piekrastes apsaimniekošanas praktisko aktivitāšu realizēšana

Nacionālas nozīmes projekta “Piekrastes apsaimniekošanas prakstisko aktivitāšu realizēšana” (reģ. nr. 1-08/2/2020) vadošais partneris ir Latvijas Pašvaldību savienība (LPS). Projekts tiek realizēts ciešā sadarbībā ar visām Baltijas jūras un Rīgas līča piekrastes pašvaldībām vai to institūcijām.

 

Projektā piedalās: Carnikavas novada dome, Engures pagasta pārvalde, Lapmežciema pagasta pārvalde, Dundagas novada dome, Grobiņas novada dome, Jūrmalas pilsētas dome, Liepājas pilsētas dome, Limbažu novada dome, Mērsraga novada dome, Nīcas novada dome, Pāvilostas novada dome, Rīgas pilsētas Ziemeļu un Pārdaugavas izpilddirekcijas, Rojas novada dome, Rucavas novada dome, Salacgrīvas novada dome, Saulkrastu novada dome, Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde “Komunālā pārvalde” un Ventspils novada dome.

 

Projekta mērķis ir īstenot jūras piekrastes joslas apsaimniekošanu, nodrošinot tajā labu vides kvalitāti iedzīvotājiem, atpūtniekiem, tūristiem, kvalitatīvu, tīru, drošu vidi un pludmales pieejamību un veicināt bioloģiskās daudzveidības saglabāšanos.

 

Projekta realizācijas rezultātā jūras piekrastes joslā tiks uzlabota tās vides kvalitāte, veicināta bioloģiskās daudzveidības saglabāšanās, nodrošināti apstākļi drošai atpūtai sakoptā vidē, pieaugusi cilvēku apmierinātība ar piekrastes pieejamību, labiekārtojumu, drošību un sanitāro prasību nodrošinājumu.

 

Projekta kopējais budžets – 199 988 eiro.

 

Plašāka informācija pie projekta vadītājas Sandras Bērziņas, LPS padomnieces vides aizsardzības jautājumos.

Ielādēt vecākus rakstus
Iepriekšējais
Nākamais

Projekts “Piekrastes apsaimniekošanas praktisko aktivitāšu realizēšana” turpinās jau septīto sezonu

Foto: Sandra Bērziņa

 

Šī gada 2. aprīlī tika noslēgts līgums starp Latvijas Pašvaldību savienību (LPS) un Valsts reģionālās attīstības aģentūru  nacionālas nozīmes projekta “Piekrastes apsaimniekošanas praktisko aktivitāšu realizēšana” īstenošanu.  Šo projektu jau septīto gadu īsteno Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) kā projekta vadošais partneris ciešā sadarbībā ar visām Baltijas jūras un Rīgas līča piekrastes pašvaldībām vai to institūcijām – sadarbības partneriem.

Projekta mērķis ir jūras piekrastes joslā nodrošināt iedzīvotājiem, atpūtniekiem un tūristiem pēc iespējas kvalitatīvāku, tīrāku, drošāku vidi un labāku pludmales pieejamību, kā arī veicināt bioloģiskās daudzveidības saglabāšanos. Pludmalēs pašvaldības ne tikai gādā par tīrību un kārtību, bet arī izvieto informatīvās norādes, labiekārtojuma elementus un infrastruktūras objektus.

Katra piejūras pašvaldība vai tās institūcija savā teritorijā veic dažādas aktivitātes projekta mērķa sasniegšanai. Šosezon tās plānotas trīs virzienos: pludmales apsaimniekošana, peldvietu labiekārtošana un piekļuves nodrošināšana pludmalei. Apsaimniekojot pludmales, pašvaldības gādā gan par atkritumu savākšanu, tajā skaitā mirušo dzīvnieku savākšanu un utilizēšanu, gan veic arī pludmales irdināšanu, atbrīvo tās no niedrēm un krūmiem, kā arī nodrošina tualešu asenizāciju un uzturēšanu. Ar projekta palīdzību daudzās peldvietās pie jūras katru vasaru tiek uzstādītas ne tikai jaunas atkritumu tvertnes, soli un pārģērbšanās kabīnes, bet arī āra trenažieri un informatīvie stendi vai elektroniskie displeji. Lai nodrošinātu labāku piekļuvi pludmalei, pašvaldības izbūvē laipas un noejas.

Arī šovasar pašvaldības rūpēsies par kārtību piekrastes joslā un papildinās to ar vairākiem labiekārtojuma elementiem. Ādažu novadā tiks nodrošināta atkritumu savākšana un izvešana no pludmales zonas. Dienvidkurzemes novadā tiks zturēts kārtībā Baltijas jūras piekrastes  Dienvidkurzemes novada teritorijas posms 96 km garumā, veicot atkritumu apsaimniekošanu un publisko tualešu asenizāciju piekrastes zonā, kā arī veikti jūras piekrastes atpūras vietu uzlabojumi, uzstādot divas pārģērbšanās kabīnes Bernātos un Papē, trīs soliņus “Liedagos”, divus koka galdus ar krēsliem un divus soliņus Ziemupē, astoņus pludmales zviļņus Pāvilostas, Bernātu un Papes pludmales daļās. Liepājas valstspilsētas pašvaldībā tiks attīrīta pludmale no jūraszālēm un izskalojumiem. Limbažu novadā regulāri uzturēs Ainažos,  Salacgrīvā, Tūjā un Skultē izveidotās un atpūtnieku intensīvi apmeklētās pludmales – irdinās smilšaino liedagu un attīrīs no nevēlamā apauguma, savāks atpūtnieku atstātos un jūras izskalotos atkritumus, savāks un nodos utilizācijai piekrastes teritorijā mirušos dzīvniekus. Tāpat novada teritorijā esošajās piekrastes atpūtas vietās tiks veikti labiekārtojumi, uzstādot piecas bojas Salacgrīvas un astoņas bojas Ainažu peldvietā, divus sauļošanās zviļņus Ainažu pludmalē un pārvietojamo laipu Salacgrīvā, Priežu ielas galā. Lai nodrošinātu operatīvo transportlīdzekļu piekļuvi pludmalei, tiks attīrīta operatīvā transporta nobrauktuve no vēja sapūstajām smiltīm Ainažos. Rīgas valstspilsētas pašvaldība pilnveidos peldvietu infrastruktūru Daugavgrīvas pludmalē, uzstādot divus divpusējus pludmales solus un pārģērbšanās kabīni  Daugavgrīvas pludmalē, pieejā no Flotes ielas puses. Savukārt Saulkrastu novada pašvaldība uzstādīs ūdens brīvkrānu pie ieejas pludmalē Centrs, bet Talsu novadā Mērsraga peldvietā tiks uzstādītas piecas fenderbojas, desmit stendi “Peldēt droši” Kolkas, Mērsraga un Rojas pludmalēs, kā arī veikta regulāra atkritumu apsaimniekošanu un tualešu uzturēšanu pludmales zonā, nodrošināt regulāru pludmales joslas uzkopšanu 85 km garā joslā. Sakopta pludmale un apsaimniekotas tualetes tiks arī Tukuma novadā, papildus tam Lapmežciema pagastā tiks iegādātas un uzstādītas divas atkritumu urnas suņu ekskrementiem un uzstādīti divi soliņi. Ventspils novada pašvaldībā piekrastes teritorijā regulāri savāks atkritumus, nodrošinot darbiniekus ar nepieciešamo apģērbu un inventāru, kā arī uzstādīs ‘četrus informatīvos stendus “Neguli atkritumos”. Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Ventspils komunālā pārvalde” nodrošinās piekļuvi jūrai, no smiltīm atbrīvojot ieejas un veicot koka klāja atjaunošanu.

Sandra Bērziņa, 

LPS padomniece vides aizsardzības jautājumos