Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Latvijas pašvaldību sadarbības veicināšana un labas pārvaldības stiprināšana

Projekta mērķis: pašvaldību sadarbības optimizācija un labas pārvaldības principu veicināšana Latvijas pašvaldībās, lai uzlabotu publisko pakalpojumu kvalitāti un efektivitāti.

Projekta partneri: Latvijas Pašvaldību savienība (LPS), Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA), Norvēģijas Vietējo un reģionālo varas iestāžu asociācija (KS).

Projekta ieviešanas periods: 06.2021.-04.2024.

Projekta aktivitātes:

•  pašvaldību sadarbības prakses Latvijā un tās uzlabošanas iespēju analīze (pētījums, reģionāli semināri pieredzes apmaiņai un diskusijām par pašvaldību sadarbības iespējām pēc ATR, ieteikumu izstrāde turpmākai pašvaldību sadarbībai Latvijā);
•    pilotaktivitāšu īstenošana, lai uzlabotu vai paplašinātu jau funkcionējošas starppašvaldību sadarbības formas, vai ieviestu jaunas;
•  labas pārvaldības uzlabošanas pasākumi Latvijas pašvaldībās (vadlīniju un ētikas pašnovērtējuma rīka izstrāde, apmācību semināri vietējiem politiķiem un pašvaldību darbiniekiem);
•    mācību vizītes uz Norvēģiju, Poliju un Somiju par labu pārvaldību un pašvaldību sadarbību;
•    Latvijas valstspilsētu darbības stratēģijas izstrāde līdz 2027.gadam;
•    LLPA speciālistu diskusiju platformas izveide un LLPA ekspertu tīkla izveide.
 

Projekts tiek īstenots ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.-2021.gada programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” finansiālu atbalstu.

Ielādēt vecākus rakstus
Iepriekšējais
Nākamais

LPS priekšsēdis: “Jo labāka sadarbība, jo veiksmīgāka pašvaldību attīstība”

Strādājam konkurētspējīgai Eiropai!

15. septembrī norisinājās konference “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība”, kur Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Gints Kaminskis, uzrunājot konferences dalībniekus, atzina: “Jo labāka sadarbība, jo veiksmīgāka pašvaldību attīstība un spēja izdzīvot šajā izaicinājuma pilnajā laikā”.

Šī bija Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) grantu programmas vidussposma konference, ko organizēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar projekta partneriem. LPS īstenotais projekts “Latvijas pašvaldību sadarbības veicināšana un labas pārvaldības stiprināšana” ir viens no iepriekš noteiktajiem projektiem šajā EEZ grantu programmā.

VARAM ministrs Artūrs Toms Plešs, atklājot konferenci, uzteica arī LPS īstenoto projektu “Latvijas pašvaldību sadarbības veicināšana un labas pārvaldības stiprināšana”, un tā ietvaros izveidoto pašvaldību sadarbības tīklus, kas ir nozīmīgi labās prakses un pieredzes nodošanai, kas vienlaikus ir labs attīstības veicinātājs.