Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Latvijas pašvaldību sadarbības veicināšana un labas pārvaldības stiprināšana

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

Projekta mērķis: pašvaldību sadarbības optimizācija un labas pārvaldības principu veicināšana Latvijas pašvaldībās, lai uzlabotu publisko pakalpojumu kvalitāti un efektivitāti.

Projekta partneri: Latvijas Pašvaldību savienība (LPS), Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA), Norvēģijas Vietējo un reģionālo varas iestāžu asociācija (KS).

Projekta ieviešanas periods: 06.2021.-04.2024.

Projekta aktivitātes:

•  pašvaldību sadarbības prakses Latvijā un tās uzlabošanas iespēju analīze (pētījums, reģionāli semināri pieredzes apmaiņai un diskusijām par pašvaldību sadarbības iespējām pēc ATR, ieteikumu izstrāde turpmākai pašvaldību sadarbībai Latvijā);
•    pilotaktivitāšu īstenošana, lai uzlabotu vai paplašinātu jau funkcionējošas starppašvaldību sadarbības formas, vai ieviestu jaunas;
•  labas pārvaldības uzlabošanas pasākumi Latvijas pašvaldībās (vadlīniju un ētikas pašnovērtējuma rīka izstrāde, apmācību semināri vietējiem politiķiem un pašvaldību darbiniekiem);
•    mācību vizītes uz Norvēģiju, Poliju un Somiju par labu pārvaldību un pašvaldību sadarbību;
•    Latvijas valstspilsētu darbības stratēģijas izstrāde līdz 2027.gadam;
•    LLPA speciālistu diskusiju platformas izveide un LLPA ekspertu tīkla izveide.

 

www.eeagrants.lv - plašāka informācija vienotajā Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta tīmekļvietnē. 

 

Projekts “Latvijas pašvaldību sadarbības veicināšana un labas pārvaldības stiprināšana” tiek ieviests Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta 2014. - 2021. gada perioda programmā “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība”. EEZ finanšu instruments ir finansiāls atbalsts, ko sniedz Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Projekta kopējais budžets ir 1 250 000,00 EUR, no kuriem EEZ līdzfinansējums ir 1 062 500,00 EUR. 

Ielādēt vecākus rakstus
Iepriekšējais
Nākamais

Diskusijas un pieredzes apmaiņa “Valstspilsētu sadarbība ar apkārtējiem novadiem” tīkla seminārā Ventspilī

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

Sanāksmi Ventspils zinātnes centrā VIZIUM atklāja Ventspils valstspilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš, stāstot par zinātnes centra Norvēģijas finanšu instrumenta finansētā projekta ideju, realizēšanas pieredzi un rezultātu, kā arī pilsētas nākotnes plāniem izglītības, informācijas pieejamības un tehnoloģiju jomā.  Detalizēti ar Ventspils zinātnes centra Vizium aktivitātēm, piedāvājumu, novērojumiem un attīstības iecerēm iepazīstināja centra direktore Elīna Kroņkalne. Savukārt no Ventspils valstspilsētas pašvaldības izpilddirektora vietnieka Egona Spalāna bija iespēja dzirdēt diskusiju rosinošu apkopojumu par izaicinājumiem un nākotnes plāniem tehnoloģiju attīstīšanā un izmantošanā, kā arī Ventspilī radītiem IKT infrastruktūras risinājumiem. Turpinot pašvaldību tīkla “Valstspilsētu sadarbība ar apkārtējiem novadiem” iepriekšējās sanāksmēs uzsākto sadarbības piemēru apspriešanu, Jelgavas dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Diāna Pavlovska stāstīja par Jelgavas valstspilsētas un Jelgavas novada sadarbību vienotā Dzimtsarakstu funkcijas nodrošināšanā un kopējas iestādes veidošanā.  Sanāksmes otrā daļa tika veltīta diskusijai par dažādām pašvaldību sadarbības  IKT jomā iespējām un formām, kā arī iespējamo pašvaldību IKT padomes izveidošanas lietderību.  

Semināra videoierakstu skatiet šeit: https://www.youtube.com/watch?v=FhSPEyBhXoA  

Projekts tiek īstenots ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.-2021.gada programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” finansiālu atbalstu. Tā mērķis ir pašvaldību sadarbības optimizācija un labas pārvaldības principu veicināšana Latvijas pašvaldībās, lai uzlabotu publisko pakalpojumu kvalitāti un efektivitāti.

Zane Kaufelde,

LPS padomniece ārējo sakaru jautājumos

Digitālo kompetenču attīstība Ventspilī_PREZENTĀCIJA
Jelgavas valstspilsētas un Jelgavas novada kopējā sadarbība dzimtsarakstu funkciju nodrošināšanā _PREZENTĀCIJA
Pašvaldību sadarbība IKT jomā - varianti_PREZENTĀCIJA