Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Latvijas pašvaldību sadarbības veicināšana un labas pārvaldības stiprināšana

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

Projekta mērķis: pašvaldību sadarbības optimizācija un labas pārvaldības principu veicināšana Latvijas pašvaldībās, lai uzlabotu publisko pakalpojumu kvalitāti un efektivitāti.

Projekta partneri: Latvijas Pašvaldību savienība (LPS), Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA), Norvēģijas Vietējo un reģionālo varas iestāžu asociācija (KS).

Projekta ieviešanas periods: 06.2021.-04.2024.

Projekta aktivitātes:

•  pašvaldību sadarbības prakses Latvijā un tās uzlabošanas iespēju analīze (pētījums, reģionāli semināri pieredzes apmaiņai un diskusijām par pašvaldību sadarbības iespējām pēc ATR, ieteikumu izstrāde turpmākai pašvaldību sadarbībai Latvijā);
•    pilotaktivitāšu īstenošana, lai uzlabotu vai paplašinātu jau funkcionējošas starppašvaldību sadarbības formas, vai ieviestu jaunas;
•  labas pārvaldības uzlabošanas pasākumi Latvijas pašvaldībās (vadlīniju un ētikas pašnovērtējuma rīka izstrāde, apmācību semināri vietējiem politiķiem un pašvaldību darbiniekiem);
•    mācību vizītes uz Norvēģiju, Poliju un Somiju par labu pārvaldību un pašvaldību sadarbību;
•    Latvijas valstspilsētu darbības stratēģijas izstrāde līdz 2027.gadam;
•    LLPA speciālistu diskusiju platformas izveide un LLPA ekspertu tīkla izveide.

 

www.eeagrants.lv - plašāka informācija vienotajā Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta tīmekļvietnē. 

 

Projekts “Latvijas pašvaldību sadarbības veicināšana un labas pārvaldības stiprināšana” tiek ieviests Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta 2014. - 2021. gada perioda programmā “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība”. EEZ finanšu instruments ir finansiāls atbalsts, ko sniedz Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Projekta kopējais budžets ir 1 250 000,00 EUR, no kuriem EEZ līdzfinansējums ir 1 062 500,00 EUR. 

Ielādēt vecākus rakstus
Iepriekšējais
Nākamais

Pašvaldību sadarbības tīkla seminārā diskutē par veselības nozares kapitālsabiedrību sadarbību

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

30. jūnijā Latvijas Pašvaldību savienības īstenotā projekta “Latvijas pašvaldību sadarbības veicināšana un labas pārvaldības stiprināšana” ietvaros Valmierā notika tīkla “Pašvaldību sadarbība kapitālsabiedrību un kapitāldaļu pārvaldības jomā” seminārs. Šoreiz tīkla semināra tēma bija - veselības nozares kapitālsabiedrību sadarbība un attīstības iespējas. Semināra dalībnieki diskutēja par izaicinājumiem un problēmām, konkurenci, vienlīdzību, kā arī nevienlīdzību konkurencē privātām, pašvaldības un valsts kapitālsabiedrībām.  

Valmieras novada domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, uzrunājot semināra dalībniekus, prezentēja pašvaldības aktualitātes, jaunākos projektus, kā arī izaicinājumus, ar ko saskaras kā liels novads pēc ATR. Valmieras novada prioritātes ir uzņēmējdarbība, tās nepārtraukta attīstība, kā arī bērniem draudzīga pilsēta, lai ģimenes vēlētos dzīvot Valmieras novadā. Saistībā arī veselības aprūpi Valmieras novadam vienmēr sports un aktīva laika pavadīšanas iespējas ir bijusi viena no prioritātēm. Jāpiemin, ka projekta rezultātā šī pašvaldību sadarbības tīkla pilotpašvaldība ir Valmieras novads kapitālsabiedrību sadarbības jomā, piemērs kā pārvalda un veido kapitālsabiedrību sadarbību novadā.  

LPS vecākais padomnieks Māris Pūķis, uzsākot prezentāciju par kapitālsabiedrību lomu veselības un labklājības sistēmā, minēja, ka veselība ir viena no visvairāk pasaulē augošām nozarēm - jo lielāka labklājība, jo vairāk līdzekļu tiek novirzīts veselības aprūpei. Kā arī uzsvēra nepieciešamību sadarboties, lai  noņemtu aizliegumus un ierobežojumus pašvaldību kapitālsabiedrībām. Savukārt, LPS padomnieks un tīkla vadītājs Aino Salmiņš uzsvēra, ka kapitālsabiedrību sadarbībā ir svarīga vienlīdzība, lai prasības būtu vienādas gan privātajām, gan publiskajām kapitālsabiedrībām, lai būtu vienlīdz labas iespējas izaugsmei.

SIA “Vidzemes slimnīca“ valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs detalizēti stāstīja par Vidzemes slimnīcas izaicinājumiem – personāla trūkums, finanšu, pacientu skaita palielināšanās, veselības nozares ministru maiņa, administratīvā sloga pieaugums ar katru gadu,  kā arī reformu biežums, kas nenes iespēju attīstīties un nostabilizēties. Svarīgi, ka pašvaldība ir nozīmīgs atbalsts  “Vidzemes slimnīcai” -  palīdz attīstīties, iet uz priekšu, kā arī ir proaktīva sadarbībā.

Cēsu klīnikas valdes priekšsēdētāja Inguna Liepa runāja par produktīvu sadarbību veselības aprūpes nozares kapitālsabiedrībām ar pašvaldībām, valsts institūcijām, citām ārstniecības iestādēm. Pašvaldību sadarbības iespējas veselības aprūpes jomā pēc I. Liepas teiktā ir skaidri definēti uzdevumi un finansējums, koordinācija un proaktīva rīcība jauno speciālistu piesaistē.

Valmieras novada pašvaldības speciāliste veselības veicināšanas jautājumos, ģimenes ārste Guna Poikāne un SIA “Mazsalacas slimnīca” direktors Edgars Grandāns  stāstīja par organizāciju sadarbību Covid pandēmijas apstākļos. Tas, ko varēja gūt no šīs pieredzes - ļoti cieša kolēģu sadarbība. Savukārt, Latvijas slimnīcu biedrības valdes priekšsēdētāja vietniece, Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības attīstības direktore Daina Mūrmane - Umbraško, prezentējot problēmas un risinājumus sadarbībā starp ārstniecības iestādēm,  kā slimnīcu sadarbības iespējas minēja – kopējus iepirkumus, telemedicīnas attīstību, dalību valsts atlases procedūrās un pacientu pārvešanā. Semināra noslēgumā sociālo zinātņu maģistrs Inguss Vircavs prezentēja pētījuma rezultātus par konkurences neitralitāti starp publiskām un privātām kapitālsabiedrībām.

Pasākums tika īstenots projekta “Latvijas pašvaldību sadarbības veicināšana un labas pārvaldības stiprināšana” ietvaros, kas tiek ieviests Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta 2014. - 2021. gada perioda programmā “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība”. EEZ finanšu instruments ir finansiāls atbalsts, ko sniedz Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Projekta kopējais budžets ir 1 250 000,00 EUR, no kuriem EEZ līdzfinansējums ir 1 062 500,00 EUR. Projekta mērķis ir pašvaldību sadarbības optimizācija un labas pārvaldības principu veicināšana Latvijas pašvaldībās, lai uzlabotu publisko pakalpojumu kvalitāti un efektivitāti.