Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!
11. un 12. decembrī Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) īstenotajā projektā “Latvijas pašvaldību sadarbības veicināšana un labas pārvaldības stiprināšana” notika tīkla “Sadarbība Rīgas metropoles ietvaros” divu dienu seminārs, kurā bija iespēja dzirdēt pieredzi gan attīstības plānošanas un budžeta sasaistē, gan datu izmantošanas iespējas sasniegumu novērtēšanai un salīdzināšanai starp pašvaldībām.
Rīgas domes Pilsētas attīstības departamneta Stratēģiskās vadības pārvaldes vadītājs Guntars Ruskuls prezentēja Rīgas attīstības programmas aktualizāciju un sasaisti ar budžetu un vidēja termiņa budžeta plānošanu. Savukārt Liepājas valstspilsētas pašvaldības pārstāves Annija Jēkabsone un Anda Justoviča stāstīja par Liepājas pieredzi attīstības plānošanas sasaistē ar budžetu. Savukārt Mārupes novada pašvaldība prezentēja attīstības plānošanu caur iedzīvotāju padomju prizmu.
Norvēģijas Vietējo un reģionālu pašvaldību asociācijas eksperts Sigmunds Engdals sniedza izsmeļošu informāciju par Norvēģijas pašvaldību informācijas datu bāzi KOSTRA, kas tika izveidota 1995. gadā kā pilotprojekts ar dažām pašvaldībām nolūkā sniegt aktuālu informāciju par resursu sadali, prioritātēm un mērķu sasniegšanu pašvaldībās. Šajā informācijas sistēmā tiek uzkrāta informācija par pašvaldību sniegtajiem pakalpojumiem: izglītības, veselības, kultūras pakalpojumiem, sociālajiem pakalpojumiem, vidi u.c. un resursiem, t.sk. par ieņēmumiem un izdevumiem.
Vēl bija iespēja dzirdēt Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāvja Ulda Apsīša prezentāciju par Fizisko personu reģistra aktualitātēm, kā arī uzdot interesējošos jautājumus. VARAM Valsts ilgtspējīgas attīstības plānošanas departamenta Teritoriju attīstības izvērtēšanas nodaļas vadītājs Dāvis Melnalksnis klātesošajiem stāstīja par Reģionālās attīstības indikatoru moduļa (RAIM) aktualitātēm un iespējām.
Semināra otrajā dienā notika konfliktu risināšanas procesu vadītājas, komandu attīstības un komunikācijas treneres Ilzes Dzenovskas lekcija par priekšnoteikumiem komandas izaugsmei – zinātkāre un empātija. Turpinājumā notika aktīva dalībnieku diskusija par datiem, kas pašvaldībām būtu nepieciešami attīstības un politiku plānošanai, vai nepieciešama savstarpējā salīdzināšana.
Projekts ieviests Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta 2014. - 2021. gada perioda programmā “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība”. EEZ finanšu instruments ir grants, ko sniedz Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.