Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Latvijas pašvaldību sadarbības veicināšana un labas pārvaldības stiprināšana

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

Projekta mērķis: pašvaldību sadarbības optimizācija un labas pārvaldības principu veicināšana Latvijas pašvaldībās, lai uzlabotu publisko pakalpojumu kvalitāti un efektivitāti.

Projekta partneri: Latvijas Pašvaldību savienība (LPS), Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA), Norvēģijas Vietējo un reģionālo varas iestāžu asociācija (KS).

Projekta ieviešanas periods: 06.2021.-04.2024.

Projekta aktivitātes:

•  pašvaldību sadarbības prakses Latvijā un tās uzlabošanas iespēju analīze (pētījums, reģionāli semināri pieredzes apmaiņai un diskusijām par pašvaldību sadarbības iespējām pēc ATR, ieteikumu izstrāde turpmākai pašvaldību sadarbībai Latvijā);
•    pilotaktivitāšu īstenošana, lai uzlabotu vai paplašinātu jau funkcionējošas starppašvaldību sadarbības formas, vai ieviestu jaunas;
•  labas pārvaldības uzlabošanas pasākumi Latvijas pašvaldībās (vadlīniju un ētikas pašnovērtējuma rīka izstrāde, apmācību semināri vietējiem politiķiem un pašvaldību darbiniekiem);
•    mācību vizītes uz Norvēģiju, Poliju un Somiju par labu pārvaldību un pašvaldību sadarbību;
•    Latvijas valstspilsētu darbības stratēģijas izstrāde līdz 2027.gadam;
•    LLPA speciālistu diskusiju platformas izveide un LLPA ekspertu tīkla izveide.

 

www.eeagrants.lv - plašāka informācija vienotajā Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta tīmekļvietnē. 

 

Projekts “Latvijas pašvaldību sadarbības veicināšana un labas pārvaldības stiprināšana” tiek ieviests Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta 2014. - 2021. gada perioda programmā “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība”. EEZ finanšu instruments ir finansiāls atbalsts, ko sniedz Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Projekta kopējais budžets ir 1 250 000,00 EUR, no kuriem EEZ līdzfinansējums ir 1 062 500,00 EUR. 

Ielādēt vecākus rakstus
Iepriekšējais
Nākamais

Noslēdzies “Pašvaldību sadarbība kapitālsabiedrību un kapitāldaļu pārvaldības jomā” semināru cikls

Foto: ZAAO

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

27.martā Valmierā LPS īstenotā projekta “Latvijas pašvaldību sadarbības veicināšana un labas pārvaldības stiprināšana” ietvaros notika noslēdzošā pašvaldību sadarbības tīkla “Pašvaldību sadarbība kapitālsabiedrību un kapitāldaļu pārvaldības jomā” sanāksme.

Tīkla sanāksmi ar uzrunu atklāja Valmieras novada pašvaldības priekšsēdētājs Jānis Baiks. Aktīvas diskusijas raisīja konkurences ekspertes Zanes Norenbergas prezentācija par konkurences neitralitāti un pašvaldību līdzdalības izvērtējumu kapitālsabiedrībās.

Bija iespēja arī dzirdēt projekta partneru Norvēģijas Vietējo un reģionālo varas iestāžu asociācijas uzņēmumu pārstāves uzņēmējdarbības politikas padomnieces Johannas Solheimas stāstīto par Norvēģijas pašvaldību pieredzi pakalpojumu organizēšanā un sadarbībā.

Valmieras novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks Sandis Svarinskis dalījās ar praktiskiem piemēriem no Valmieras novada pašvaldības pieredzes kapitālsabiedrības pārvaldībā pēc ATR, kas vienlaikus ir arī šī sadarbības tīkla pilotprojekts, ko būs iespēja pārņemt citām pašvaldībām.

Klātienē bija iespējams iepazīties ar Valmieras industriālā un rūpniecības, un eksporta parkiem. Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācijā (ZAAO) stāstīja par Bio atkritumu savākšanu, bija iespēja piedalīties ekskursijā un apskatīt Daibes atkritumu poligonu.  Kā arī zvērināts advokāts Edgars Atlācis iepazīstināja ar In-house” aktualitātēm. Noslēgumā notika diskusijas par tīkla darbības izvērtējumu un priekšlikumiem turpmākām pašvaldību sadarbības formām.

Tīkla sanāksme tiek īstenota projekta “Latvijas pašvaldību sadarbības veicināšana un labas pārvaldības stiprināšana” ietvaros, kas tiek ieviests Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta 2014. - 2021. gada perioda programmā “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība”. EEZ finanšu instruments ir finansiāls atbalsts, ko sniedz Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Projekta mērķis ir pašvaldību sadarbības optimizācija un labas pārvaldības principu veicināšana Latvijas pašvaldībās, lai uzlabotu publisko pakalpojumu kvalitāti un efektivitāti.