Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

LPS tiek īstenots līdzīgs koleģiālās vadības princips kā pašvaldībās. Lai kopīgām LPS pozīcijām nodrošinātu koleģiālu apspriešanu, regulāri (normāli reizi mēnesī) notiek komiteju sēdes. Papildus šo apspriešanu rezultātiem tiek pieņemtas pašvaldību attīstības vadlīnijas, LPS kongresa rezolūcijas un LPS Domes lēmumi, kā arī pašvaldību viedokļu apkopojumi un notiekošo procesu analīze, ko veic LPS padomnieki. Tomēr tieši diskusijām komitejās ir centrālā loma pašvaldību dialogam konkrētos nozaru jautājumos. 

LPS darbojas piecas komitejas (to nolikumi atrodami zemāk):

  • Finanšu un ekonomikas komiteja (Priekšsēdētājs Gints Kaminskis, atbildīgā LPS padomniece Lāsma Ūbele) – tiek skatītas pašvaldību attīstības problēmas, ko no centrālās valdības puses novēro Finanšu ministrija un Ekonomikas ministrija (ES fondi, investīciju politika, uzņēmējdarbības veicināšanas politika). Sēdes – katra mēneša pēdējā otrdiena plkst. 10:00.​
  • Izglītības un kultūras komiteja (Priekšsēdētāja Rita Vectirāne, atbildīgā LPS padomniece Ināra Dundure) – tiek skatīti jautājumi, ko no valdības puses novēro Izglītības un zinātnes ministrija, kā arī Kultūras ministrija. .  
  1. Sporta jautājumu apakškomiteja.
  • Veselības un sociālo jautājumu komiteja (Priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs, atbildīgā LPS padomniece Ilze Rudzīte) – tiek skatītas pašvaldības problēmas saistībā ar komitejas nosaukumā precīzi formulēto. No valdības puses novērošanu vai sadarbību īsteno Veselības ministrija un Labklājības ministrija. 
  • Reģionālās attīstības un sadarbības komiteja (Priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš, atbildīgā LPS padomniece Ivita Peipiņa) – tiek skatītas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas novērošanā esošās, pašvaldību pārraudzības un pašvaldību reformu problēmas. 
  • Tautsaimniecības komiteja (Priekšsēdētājs Aivars Okmanis, atbildīgais LPS padomnieks Aino Salmiņš) – tiek skatītas pašvaldības komunālo pakalpojumu, pašvaldību ceļu un sabiedriskā transporta, pašvaldības īpašuma apsaimniekošanas, ārkārtas situāciju, informātikas, enerģētikas, būvniecības uzraudzības un citi jautājumi. Šos jautājumus valdībā novēro Satiksmes ministrija, Iekšlietu ministrija, daļēji – Ekonomikas ministrija un VARAM. 
  1. Dzīvokļu jautājumu apakškomiteja.
  2. Informātikas jautājumu apakškomiteja (Priekšsēdētājs Leons Līdums atbildīgais LPS padomnieks Guntars Krasovskis).