Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Piekrastes apsaimniekošanas praktisko aktivitāšu realizēšana

Nacionālas nozīmes projekta “Piekrastes apsaimniekošanas prakstisko aktivitāšu realizēšana” (reģ. nr. 1-08/2/2020) vadošais partneris ir Latvijas Pašvaldību savienība (LPS). Projekts tiek realizēts ciešā sadarbībā ar visām Baltijas jūras un Rīgas līča piekrastes pašvaldībām vai to institūcijām.

 

Projektā piedalās: Carnikavas novada dome, Engures pagasta pārvalde, Lapmežciema pagasta pārvalde, Dundagas novada dome, Grobiņas novada dome, Jūrmalas pilsētas dome, Liepājas pilsētas dome, Limbažu novada dome, Mērsraga novada dome, Nīcas novada dome, Pāvilostas novada dome, Rīgas pilsētas Ziemeļu un Pārdaugavas izpilddirekcijas, Rojas novada dome, Rucavas novada dome, Salacgrīvas novada dome, Saulkrastu novada dome, Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde “Komunālā pārvalde” un Ventspils novada dome.

 

Projekta mērķis ir īstenot jūras piekrastes joslas apsaimniekošanu, nodrošinot tajā labu vides kvalitāti iedzīvotājiem, atpūtniekiem, tūristiem, kvalitatīvu, tīru, drošu vidi un pludmales pieejamību un veicināt bioloģiskās daudzveidības saglabāšanos.

 

Projekta realizācijas rezultātā jūras piekrastes joslā tiks uzlabota tās vides kvalitāte, veicināta bioloģiskās daudzveidības saglabāšanās, nodrošināti apstākļi drošai atpūtai sakoptā vidē, pieaugusi cilvēku apmierinātība ar piekrastes pieejamību, labiekārtojumu, drošību un sanitāro prasību nodrošinājumu.

 

Projekta kopējais budžets – 199 988 eiro.

 

Plašāka informācija pie projekta vadītājas Sandras Bērziņas, LPS padomnieces vides aizsardzības jautājumos.

Ielādēt vecākus rakstus
Iepriekšējais
Nākamais

Noslēgusies projekta "Piekrastes apsaimniekošanas praktisko aktivitāšu īstenošana" otrā sezona

Noslēgusies nacionālās nozīmes projekta “Piekrastes apsaimniekošanas praktiskās aktivitātes ieviešanas” otrā sezona. Projekts tika realizēts ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansējumu. Lai vadītu Latvijas Pašvaldību savienību, kā arī projekta vadošo partneri, kas iesaistīti sadarbības projektā, - Carnikavas, Grobiņas, Limbažu, Mērsraga, Nīcas, Pāvilostas, Rojas, Rucavas, Salacgrīvas, Saulkrastu un Ventspils novada domēs, Jūrmalas un Liepājas pilsētas domēs, Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijas, Ventspils pilsētas pašvaldības iestādes “Komunālā pārvalde” un Engures un Lapmežciema pagastu pārvaldnieki.

Projekta mērķis ir panākt, lai Baltijas jūras piekrastes joslas apsaimniekošanu, tīru, drošu vidi un pludmales pieejamību, kā arī veicinot bioloģiskās daudzveidības saglabāšanos. Projekta aktivitāšu ieviešanas laikā 2019. gadā tiks ieviesti labākie piekrastes vide un nodrošināti apstākļi, ņemot vērā kvalitatīvos atpūtus, kā arī vairākos gadījumos, kad cilvēku apmierinātība ar piekrastes pieejamību, labiekārtošanu un sanitāro prasību nodrošināšanu. Piekrastes kāpās samazināta antropogēnā slodze, kas veicina bioloģiskās daudzveidības saglabāšanos.

Projekta aktivitātes tika vērstas divos virzienos - pludmales joslas sakopšana un infrastruktūras izveide.

Veicot pludmales sakopšanas darbus, tos savākti vairāk nekā 500 m³ atkritumu, savākti beigti dzīvnieki, kas koptas 18 tualetēm, kā arī izpētītas niedres un undītas pludmales. Kopumā ir paredzēts koptas pludmales 267 km garumā.

Lai atpūtnieki būtu labāk informēti un piemēroti, kā orientēti vidē, projektēšanas laikā tika uzstādītas 73 informācijas zīmes. Paredzēts, ka trīspadsmit tualetes tiek atjauninātas vai atjaunotas vai nav atjaunotas, bet tiek atjauninātas vai nav atjaunotas, ja tiek uzstādīti trīs cilvēku tualetes, kā arī sadalīti divi cilvēki. galds un divas ugunskura vietas, kā arī videonovērošanas kamera un elektroniskais informatīvais displejs. Peldvietas drošībai Mērsragā uzstādītas arī sešas bojas. Nodrošinot labāku pludmales pieejamību, mazinot antropogēno slodzi, izbūvētas 12 m kāpnes un uzstādītas kāpnes 603 m garumā.

Projekta aktivitātes devušas būtisku ieguldījumu piekrastes stāvokļa uzlabošanā. Nākamie gados un ļoti svarīgi noteikt pienākumus un atbildības sadali starp pašvaldībām un Dabas aizsardzības pārvaldi (DAP).

Sandra Bērziņa,

LPS padomniece vides aizsardzības jautājumos