Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

IEKĻAUJOŠAS PILSĒTAS IncluCities

(Inclusive Cities –  Improving the integration of third-country nationals in intermediary cities through city-to-city cooperation in partnership with national associations of local and regional government)

 

Pēdējo desmitgadu laikā tūkstošiem migrantu un patvēruma meklētāju ir ieradušies Eiropā, lai labākas dzīves meklējumos bēgtu no nestabilitātes savās valstīs. Lai arī migrācijas politika galvenokārt ir valstu valdību kompetence, vietējām un reģionālajām pašvaldībām ir ārkārtīgi liela loma migrantu integrācijas veicināšanā.

Eiropas Pašvaldību un reģionu padome (CEMR) un kopā ar astoņām pilsētām un nacionālajām asociācijām īsteno IncluCities – trīs gadu projektu, kuru vada CEMR un finansē Eiropas Savienības Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonds (AMIF).

 

Finansē: Eiropas Komisija, Starptautiskās darbības trešo valstu valstspiederīgo integrācijai.

Īstenošanas laiks: 2020. gada 3. februāris – 2023. gada 1. februāris (3 gadi)

 

Mērķis: uzlabot trešo valstu pilsoņu integrāciju pašvaldībās, izmantojot

  • zināšanu apmaiņu starp pieredzējušām pilsētām (mentor city) un mazāk pieredzējušām/mentorējamām pilsētām (mentee city) un pašvaldību asociācijām dažādās jomās: izglītība, mājokļu un pamatpakalpojumu pieejamība, aktīva līdzdalība un sociālā iekļaušana;
  • pašvaldību asociāciju kapacitātes un veiktspējas stiprināšanu daudzlīmeņu pārvaldībā.

 

Sagaidāmie rezultāti:

  • uzlabota trešo valstu pilsoņu integrācija pašvaldībās;
  • veicināta sadarbība starp pilsētām un pašvaldību asociācijām;
  • stiprināta pašvaldību asociāciju kapacitāte.

 

Projektā piedalās pilsētas ar atšķirīgu ar migrāciju saistītās pieredzes pakāpi un tām atbilstošās asociācijas:

 

Livadijas pilsēta un Grieķijas Pašvaldību centrālā savienība (KEDE)

Saint-Jean-de-la-Ruelle un Francijas CEMR asociācija (AFCCRE)

Partinico un Itālijas CEMR asociācija (AICCRE)

Fuenlabrada un Spānijas Pašvaldību un provinču federācija (FEMP)

Šāerbīka (Briseles pašvaldība) kopā ar Briseles galvaspilsētas reģiona pilsētu un pašvaldību asociāciju (BRULOCALIS)

Mechelen un Flandrijas pilsētu un pašvaldību asociācija (VVSG)

Jelgavas pilsēta ar Latvijas Pašvaldību savienību (LPS)

 

Projektu finansē Eiropas Savienība 

Ielādēt vecākus rakstus
Iepriekšējais
Nākamais

Jelgavas valstspilsētas pašvaldības un LPS pārstāvji Briselē apgūst labo praksi trešvalstnieku integrācijā

Projekta “Iekļaujošas pilsētas” ietvaros 18.-21. oktobrī notika Jelgavas valstspilsētas pašvaldības un LPS pārstāvju mācību vizīte Briselē.

Tās mērķis bija zināšanu apmaiņa par labāko praksi trešvalstnieku integrācijā un labāko risinājumu aizlienēšana, uzlabojot pašvaldības spēju sekmīgāk īstenot integrācijas politiku. Lai arī migrācijas politika galvenokārt ir valstu valdību kompetence, vietējām un reģionālajām pašvaldībām ir ļoti liela loma migrantu integrācijas veicināšanā.

Vizītes pirmajā dienā Jelgavas pārstāvji tikās ar Skārbekas (Schaerbeek) vietējo atbalsta tīklu un iepazinās ar programmām un projektiem, kas veltīti jaunpienācēju uzņemšanai un integrācijai, pārliecinoties, ka visu vecumu jaunpienācēji saņem tiem nepieciešamo valodu apmācību un citu atbalstu.

Mācību vizīte sākās Integrācijas mājā Maison de Quartier d'Helmet, turpinājās Sieviešu mājā Maison des femmes un Sociālās Harmonizācijas mājā Maison de harmonization social Schaerbeek.

Pēcpusdiena bija veltīta plašai domu apmaiņai VIA uzņemšanas centrā, kur tika prezentēts CAMIM projekts. CAMIM projekta mērķis ir veidot pašvaldības jaunpienācējiem draudzīgu un drošu vidi, ņemot vērā migrantu vajadzības un iesaistot aktīvos iedzīvotājus brīvprātīgajā darbā. Beļģijā kopumā ap 20% iedzīvotāju ir iesaistīti dažāda veida brīvprātīgajā darbā, un arī šajā projektā lielākoties atbalstu trešo valstu pilsoņiem sniedz brīvprātīgie. CAMIM ir labā prakse, ko Jelgava vēlētos aizgūt, lai uzlabotu migrantu formālās un neformālās valodas apguves iespējas.

Vizītes noslēgumā notika projekta Vadības komitejas sanāksme, kurā tika pārrunāti izaicinājumi saistībā ar Covid19 ietekmi un projekta īstenošanu un pieņemti lēmumi par projekta turpmāko aktivitāšu īstenošanu.

Mācību vizītē piedalījās Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne, Sabiedrības integrācijas pārvaldes speciālistes Sņežana Zenovjeva un Linda Vovere, Latvijas Lauksaimniecības universitātes  Starptautiskās sadarbības centra vadītājs Voldemārs Bariss, LPS ģenerālsekretāre Mudīte Priede un projekta vadītāja Elita Kresse.

Sīkāk par abu pašvaldību sadarbību projektā skatiet šeit