Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

IEKĻAUJOŠAS PILSĒTAS IncluCities

(Inclusive Cities –  Improving the integration of third-country nationals in intermediary cities through city-to-city cooperation in partnership with national associations of local and regional government)

 

Pēdējo desmitgadu laikā tūkstošiem migrantu un patvēruma meklētāju ir ieradušies Eiropā, lai labākas dzīves meklējumos bēgtu no nestabilitātes savās valstīs. Lai arī migrācijas politika galvenokārt ir valstu valdību kompetence, vietējām un reģionālajām pašvaldībām ir ārkārtīgi liela loma migrantu integrācijas veicināšanā.

Eiropas Pašvaldību un reģionu padome (CEMR) un kopā ar astoņām pilsētām un nacionālajām asociācijām īsteno IncluCities – trīs gadu projektu, kuru vada CEMR un finansē Eiropas Savienības Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonds (AMIF).

 

Finansē: Eiropas Komisija, Starptautiskās darbības trešo valstu valstspiederīgo integrācijai.

Īstenošanas laiks: 2020. gada 3. februāris – 2023. gada 1. februāris (3 gadi)

 

Mērķis: uzlabot trešo valstu pilsoņu integrāciju pašvaldībās, izmantojot

  • zināšanu apmaiņu starp pieredzējušām pilsētām (mentor city) un mazāk pieredzējušām/mentorējamām pilsētām (mentee city) un pašvaldību asociācijām dažādās jomās: izglītība, mājokļu un pamatpakalpojumu pieejamība, aktīva līdzdalība un sociālā iekļaušana;
  • pašvaldību asociāciju kapacitātes un veiktspējas stiprināšanu daudzlīmeņu pārvaldībā.

 

Sagaidāmie rezultāti:

  • uzlabota trešo valstu pilsoņu integrācija pašvaldībās;
  • veicināta sadarbība starp pilsētām un pašvaldību asociācijām;
  • stiprināta pašvaldību asociāciju kapacitāte.

 

Projektā piedalās pilsētas ar atšķirīgu ar migrāciju saistītās pieredzes pakāpi un tām atbilstošās asociācijas:

 

Livadijas pilsēta un Grieķijas Pašvaldību centrālā savienība (KEDE)

Saint-Jean-de-la-Ruelle un Francijas CEMR asociācija (AFCCRE)

Partinico un Itālijas CEMR asociācija (AICCRE)

Fuenlabrada un Spānijas Pašvaldību un provinču federācija (FEMP)

Šāerbīka (Briseles pašvaldība) kopā ar Briseles galvaspilsētas reģiona pilsētu un pašvaldību asociāciju (BRULOCALIS)

Mechelen un Flandrijas pilsētu un pašvaldību asociācija (VVSG)

Jelgavas pilsēta ar Latvijas Pašvaldību savienību (LPS)

 

Projektu finansē Eiropas Savienība 

Ielādēt vecākus rakstus
Iepriekšējais
Nākamais

Projekta IncluCities noslēguma konference - pilsētu savstarpējās sadarbības spēks

Projekta IncluCities noslēguma konference - pilsētu savstarpējās sadarbības spēks

28. un 29. martā Briselē norisinājās projekta “Iekļaujošās pilsētas” noslēguma konference “Veidojam iekļaujošas pilsētas”, kurā satikās projektā iesaistītās astoņas pašvaldības un to asociācijas no Eiropas un citi interesenti. Projekta trīs gadu ilgajā īstenošanā notika vērtīga zināšanu un pieredzes apmaiņa par migrantu un patvēruma meklētāju integrāciju, kā arī jaunu sadarbību veidošanās starp projekta partneriem. No Latvijas projektu īstenoja Jelgavas valstspilsētas pašvaldība un Latvijas Pašvaldību savienība (LPS).

Konferences laikā notika politiskā paneļdiskusija, kurā Latviju pārstāvēja Rita Vectirāne, Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētāja vietniece, stāstot par Jelgavas pieredzi, kad to vairāk nekā pirms gada skāra Ukraiņu bēgļu pieplūdums. “Kara sākums bija baiss notikums mums kaimiņos, kas ļoti mainīja Jelgavas pilsētas ikdienu. Tas ir bijis liels izaicinājums gan integrācijas, gan sociālās drošības nodrošināšanas, gan veselības aprūpes ziņā, nenoliedzami arī psiholoģiskā atbalsta sniegšanas ziņā, taču mums īsā laikā izdevās izveidot labu Ukrainas bēgļu uzņemšanas sistēmu, sadarbojoties teju visām pašvaldības iestādēm. Projekts palīdzēja īsā laikā noteikt mērķus un izveidot efektīvu sistēmu. Jāsaka, ka valodas apguve iebraucējiem dod lielu motivāciju, lai veiksmīgāk iekļautos mūsu sabiedrībā un darba tirgū, kā arī viņi piedalās kā sociālā kapitāla veidotāji, ne tikai patērētāji.”

Šajās debatēs projektā iesaistīto pilsētu mēriem un pilsētu domju pārstāvjiem bija iespēja apmainīties ar informāciju par integrācijas un iekļaušanas politikas kopīgu izstrādi vietējā kontekstā Mešelenā (Beļģija), Šērbēkā (Beļģija), Saint-Jean-de-la-Ruelle (Francija), Jelgavā (Latvija), Fuenlabradā (Spānija), Kapači (Itālija), Livadijā (Grieķija) un Briseles pilsētā.

Konferences politiskā sanāksme notika Eiropas Reģionu komitejā, kur diskutēja par migrantu un bēgļu iekļaušanu vietējā līmenī un meklēja risinājumus, kā to paveikt efektīvāk. “Iekļaujoša pieeja ir daudzlīmeņu un divvirzienu process, kur iesaistītās kopienas nodrošina pilnīgu iesaisti, kur visi jūtas ērti. Svarīgi ir redzēt vispirms cilvēkus nevis bēgļus vai migrantus,” uzsvēra  Eiropas Pašvaldību un Reģionu padomes (CEMR) ģenerālsekretārs Fabricio Rossi.

Savukārt noslēguma konferences pirmās dienas sanāksme tika veltīta projekta gaitas izvērtēšanai, secinājumiem, kā arī turpinājuma aktivitātēm, lai projektā iegūtā pieredze tiktu pielietota arī turpmāk. Pasākuma pirmās dienas pēcpusdienā notika ceļojošās foto izstādes atklāšanas pasākums Briselē, kur ikviens interesents varēja apskatīt arī no Latvijas atvestās foto izstādes “Mūsu līdzcilvēki” fotogrāfijas, kas stāsta par ukraiņu ģimenēm, kuras Jelgavā ir radušas patvērumu no kara šausmām, kā arī ukraiņiem, kam Jelgava ir kļuvusi par to pastāvīgo dzīvesvietu. Savu stāstu klātienē Briselē pavēstīja Oksana Balabana no Harkivas apgabala Ukrainā, kas šobrīd Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādē “Sabiedriskais centrs” darbojas kā Ukraiņu bēgļu koordinatore. Vēl fotoizstādē varēja iepazīt patvēruma meklētāju un migrantu stāstus no Itālijas, Francijas un Grieķijas.

Konferencē uzstājās daudzi iedvesmojoši lektori par tēmām, kas skar migrantu integrāciju un iekļaušanu kā projekta “Iekļaujošās pilsētas” centrālo punktu. Trīs gadus projekts koncentrējās uz zināšanu un paraugprakses apmaiņu starp astoņām pilsētām no visas Eiropas. Ir sasniegts projekta galvenais mērķis – uzlabot trešo valstu pilsoņu integrāciju un iekļaušanu dažādās Eiropas Savienības valstu pilsētās. Pilsētu pašvaldības ar vietējo un reģionālo pašvaldību asociācijām strādāja pie tā, lai turpmākās ES integrācijas politikas centrā būtu ilgtspējīgas un iekļaujošas pilsētas, un lai labāk tiktu apmierinātas un ņemtas vērā migrantu un iedzīvotāju vajadzības.

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība, Patvēruma migrācijas un integrācijas fonds.