Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

IEKĻAUJOŠAS PILSĒTAS IncluCities

(Inclusive Cities –  Improving the integration of third-country nationals in intermediary cities through city-to-city cooperation in partnership with national associations of local and regional government)

 

Pēdējo desmitgadu laikā tūkstošiem migrantu un patvēruma meklētāju ir ieradušies Eiropā, lai labākas dzīves meklējumos bēgtu no nestabilitātes savās valstīs. Lai arī migrācijas politika galvenokārt ir valstu valdību kompetence, vietējām un reģionālajām pašvaldībām ir ārkārtīgi liela loma migrantu integrācijas veicināšanā.

Eiropas Pašvaldību un reģionu padome (CEMR) un kopā ar astoņām pilsētām un nacionālajām asociācijām īsteno IncluCities – trīs gadu projektu, kuru vada CEMR un finansē Eiropas Savienības Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonds (AMIF).

 

Finansē: Eiropas Komisija, Starptautiskās darbības trešo valstu valstspiederīgo integrācijai.

Īstenošanas laiks: 2020. gada 3. februāris – 2023. gada 1. februāris (3 gadi)

 

Mērķis: uzlabot trešo valstu pilsoņu integrāciju pašvaldībās, izmantojot

  • zināšanu apmaiņu starp pieredzējušām pilsētām (mentor city) un mazāk pieredzējušām/mentorējamām pilsētām (mentee city) un pašvaldību asociācijām dažādās jomās: izglītība, mājokļu un pamatpakalpojumu pieejamība, aktīva līdzdalība un sociālā iekļaušana;
  • pašvaldību asociāciju kapacitātes un veiktspējas stiprināšanu daudzlīmeņu pārvaldībā.

 

Sagaidāmie rezultāti:

  • uzlabota trešo valstu pilsoņu integrācija pašvaldībās;
  • veicināta sadarbība starp pilsētām un pašvaldību asociācijām;
  • stiprināta pašvaldību asociāciju kapacitāte.

 

Projektā piedalās pilsētas ar atšķirīgu ar migrāciju saistītās pieredzes pakāpi un tām atbilstošās asociācijas:

 

Livadijas pilsēta un Grieķijas Pašvaldību centrālā savienība (KEDE)

Saint-Jean-de-la-Ruelle un Francijas CEMR asociācija (AFCCRE)

Partinico un Itālijas CEMR asociācija (AICCRE)

Fuenlabrada un Spānijas Pašvaldību un provinču federācija (FEMP)

Šāerbīka (Briseles pašvaldība) kopā ar Briseles galvaspilsētas reģiona pilsētu un pašvaldību asociāciju (BRULOCALIS)

Mechelen un Flandrijas pilsētu un pašvaldību asociācija (VVSG)

Jelgavas pilsēta ar Latvijas Pašvaldību savienību (LPS)

 

Projektu finansē Eiropas Savienība 

Ielādēt vecākus rakstus
Iepriekšējais
Nākamais

Fotoizstāde iepazīstina ar Jelgavā dzīvojošo ukraiņu stāstiem

Foto: Jelgava.lv

 

18. februārī, tirdzniecības centrā "Pilsētas pasāža" atklāta izstāde "Mūsu līdzcilvēki". Tā stāsta par ukraiņu ģimenēm, kurām Jelgava ir vai nu pastāvīga dzīvesvieta, vai tās šeit raduši patvērumu uz laiku no kara šausmām. Izstāde tirdzniecības centrā būs apskatāma līdz 28. februārim.

Pagājušā gada nogalē pašvaldības iestāde "Sabiedriskais centrs" sadarbībā ar Latvijas Pašvaldības savienību organizēja sarunas ar Jelgavas pilsētā dzīvojošajām ukraiņu ģimenēm. Kopumā uzklausīti 10 stāsti, kas šobrīd vainagojušies izstādē.

Katrs stāsts ir unikāls, atklājot gan Jelgavā dzīvojošo ukraiņu dzīves gaitas pirms 24. februāra, kad Krievijas karaspēks iebruka Ukrainā, gan viņu ceļu uz Latviju, lielajām pārmaiņām, apmetoties uz dzīvi Jelgavā. Visus stāstus gan vieno kara sākumā izraisītā neziņa, nopietnais lēmums doties prom no savām mājām, kā arī pieredze, iepazīstot Latviju un tās iedzīvotājus. Intervijās ukraiņi atklāj, ka jelgavnieki un latvieši kopumā ir ļoti pretimnākoši un viņi ārkārtīgi novērtē to, cik lielu atbalstu Ukrainai kopumā ir devusi salīdzinoši mazā valsts Latvija.

"Nakts no 23. uz 24. februāri salika visus punktus uz "i" un prioritātes cilvēku savstarpējās attiecībās. Tā parādīja, kurš ir gatavs sniegt Ukrainai palīdzīgu roku, kā piemēram, Baltijas valstis, kā arī to, kuru valstu mērķi ir agresija un mūsu tautas apspiešana. Tāpēc gan es, gan mana sieva esam ļoti pateicīgi visai Latvijas tautai par ukraiņiem sniegto atbalstu," stāsta viens no izstādes varoņiem – Arkādijs Mikitas, Harkivas Valsts universitātes zinātņu doktors. Viņš šobrīd savu darbu, pētot ukraiņu integrāciju Latvijā, turpina Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē Jelgavā. Arkādija un viņa sievas Irinas stāsts atklāj, kā no Ukrainas atbraukušie dažādu jomu profesionāļi var savu darbu turpināt Latvijā, vienlaikus palīdzot citiem ukraiņiem. Arī Irina, kā speciāliste migrācijas jautājumos, šobrīd strādā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē Rīgā.

Gatavojoties izstādei, intervēti ne vien Jelgavā dzīvojošie Ukrainas civiliedzīvotāji, bet arī tautieši, kuri ar viņiem strādā. Piemēram, ukraiņu kultūras centra "Džerelo" bērnu studijas "Džerelce" vadītājas Marina Auziņa, Kristina Timkiva un Olga Golcvarte, kuras jau vairākus gadus mazajiem jelgavniekiem no ukraiņu ģimenēm vada sestdienas skoliņu par ukraiņu tautas tradīcijām, vēsturi un kultūru. Tagad Jelgavā izmitināto ukraiņu bēgļu ģimeņu bērniem tiek stāstīts par Latviju. "Atbraukušie bērni pie mums sāk runāt, smaidīt, smieties – tas ir neatsverami. Priecājamies, ka arī mazie jelgavnieki uzņem atbraukušos ukraiņu bērnus, atbalsta viņus, draudzējas," stāsta studijas dibinātāja O.Golcvarte.

Izstādē iekļautas arī intervijas ar medicīnas darbiniekiem, daudzbērnu ģimenēm, bēgļu koordinatori, jauniešiem un citiem iesaistītajiem.

Šo desmit stāstu varoņi izvēlēti, balstoties uz Sabiedriskā centra Ukrainas bēgļu koordinatoru darba pieredzi, kā arī sadarbībā ar Jelgavas organizācijām, biedrībām un izglītības iestādēm.

Izstāde "Mūsu līdzcilvēki' no 18. līdz 28. februārim apskatāma Jelgavā "Pilsētas pasāžā" 2. stāvā.  Plānots, ka martā šī izstāde ceļos uz Briseli.

Intervijas un fotogrāfijas tapušas projektā “Iekļaujošas pilsētas/InCluCities” (AMIF-2018-AG-INTE), ko īsteno Latvijas Pašvaldību savienība sadarbībā ar Jelgavas valstspilsētu. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonds.

 

Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde "Sabiedriskais centrs"