Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

IEKĻAUJOŠAS PILSĒTAS IncluCities

(Inclusive Cities –  Improving the integration of third-country nationals in intermediary cities through city-to-city cooperation in partnership with national associations of local and regional government)

 

Pēdējo desmitgadu laikā tūkstošiem migrantu un patvēruma meklētāju ir ieradušies Eiropā, lai labākas dzīves meklējumos bēgtu no nestabilitātes savās valstīs. Lai arī migrācijas politika galvenokārt ir valstu valdību kompetence, vietējām un reģionālajām pašvaldībām ir ārkārtīgi liela loma migrantu integrācijas veicināšanā.

Eiropas Pašvaldību un reģionu padome (CEMR) un kopā ar astoņām pilsētām un nacionālajām asociācijām īsteno IncluCities – trīs gadu projektu, kuru vada CEMR un finansē Eiropas Savienības Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonds (AMIF).

 

Finansē: Eiropas Komisija, Starptautiskās darbības trešo valstu valstspiederīgo integrācijai.

Īstenošanas laiks: 2020. gada 3. februāris – 2023. gada 1. februāris (3 gadi)

 

Mērķis: uzlabot trešo valstu pilsoņu integrāciju pašvaldībās, izmantojot

  • zināšanu apmaiņu starp pieredzējušām pilsētām (mentor city) un mazāk pieredzējušām/mentorējamām pilsētām (mentee city) un pašvaldību asociācijām dažādās jomās: izglītība, mājokļu un pamatpakalpojumu pieejamība, aktīva līdzdalība un sociālā iekļaušana;
  • pašvaldību asociāciju kapacitātes un veiktspējas stiprināšanu daudzlīmeņu pārvaldībā.

 

Sagaidāmie rezultāti:

  • uzlabota trešo valstu pilsoņu integrācija pašvaldībās;
  • veicināta sadarbība starp pilsētām un pašvaldību asociācijām;
  • stiprināta pašvaldību asociāciju kapacitāte.

 

Projektā piedalās pilsētas ar atšķirīgu ar migrāciju saistītās pieredzes pakāpi un tām atbilstošās asociācijas:

 

Livadijas pilsēta un Grieķijas Pašvaldību centrālā savienība (KEDE)

Saint-Jean-de-la-Ruelle un Francijas CEMR asociācija (AFCCRE)

Partinico un Itālijas CEMR asociācija (AICCRE)

Fuenlabrada un Spānijas Pašvaldību un provinču federācija (FEMP)

Šāerbīka (Briseles pašvaldība) kopā ar Briseles galvaspilsētas reģiona pilsētu un pašvaldību asociāciju (BRULOCALIS)

Mechelen un Flandrijas pilsētu un pašvaldību asociācija (VVSG)

Jelgavas pilsēta ar Latvijas Pašvaldību savienību (LPS)

 

Projektu finansē Eiropas Savienība 

Ielādēt vecākus rakstus
Iepriekšējais
Nākamais

Jelgavā atklās foto izstādi "Mūsu līdzcilvēki"

Foto: Guntars Strangats

 

Latvijas Pašvaldību savienība sadarbībā ar Jelgavas valstspilsētas pašvaldību un tās iestādi “Sabiedriskais centrs” projekta “Iekļaujošas pilsētas/InCluCities” ietvaros organizē izstādi  "Mūsu līdzcilvēki", kas tiks atklāta 18. februārī Jelgavā.  Fotoizstāde ir stāsts par desmit ukraiņu iedzīvotāju ģimeņu ceļu uz Latviju un dzīvi Jelgavā.

Katrs no 10 uzklausītajiem stāstiem ir unikāls un atklāj gan Jelgavā dzīvojošo ukraiņu dzīves gaitas pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā 24. februārī, gan viņu ceļu uz Latviju un lielajām pārmaiņām, uz noteiktu laiku apmetoties uz dzīvi Jelgavā. Vienlaikus katrā no stāstiem atrodams daudz kopīga - kara sākuma izraisītā neziņa, smagais lēmums doties prom no savām mājām, kā arī pieredze, iepazīstot Latviju un tās iedzīvotājus.

Atklāšana notiks 18. februārī   plkst. 11.30 tirdzniecības centrā  "Pilsētas Pasāža" Driksas ielā 4, Jelgavā. Izstāde būs apskatāma 2.stāva foajē divas nedēļas.

Intervijas un fotogrāfijas tapušas projektā “Iekļaujošas pilsētas/InCluCities” (AMIF-2018-AG-INTE), ko īsteno Latvijas Pašvaldību savienība sadarbībā ar Jelgavas valstspilsētu. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonds.