Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

IEKĻAUJOŠAS PILSĒTAS IncluCities

(Inclusive Cities –  Improving the integration of third-country nationals in intermediary cities through city-to-city cooperation in partnership with national associations of local and regional government)

 

Pēdējo desmitgadu laikā tūkstošiem migrantu un patvēruma meklētāju ir ieradušies Eiropā, lai labākas dzīves meklējumos bēgtu no nestabilitātes savās valstīs. Lai arī migrācijas politika galvenokārt ir valstu valdību kompetence, vietējām un reģionālajām pašvaldībām ir ārkārtīgi liela loma migrantu integrācijas veicināšanā.

Eiropas Pašvaldību un reģionu padome (CEMR) un kopā ar astoņām pilsētām un nacionālajām asociācijām īsteno IncluCities – trīs gadu projektu, kuru vada CEMR un finansē Eiropas Savienības Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonds (AMIF).

 

Finansē: Eiropas Komisija, Starptautiskās darbības trešo valstu valstspiederīgo integrācijai.

Īstenošanas laiks: 2020. gada 3. februāris – 2023. gada 1. februāris (3 gadi)

 

Mērķis: uzlabot trešo valstu pilsoņu integrāciju pašvaldībās, izmantojot

  • zināšanu apmaiņu starp pieredzējušām pilsētām (mentor city) un mazāk pieredzējušām/mentorējamām pilsētām (mentee city) un pašvaldību asociācijām dažādās jomās: izglītība, mājokļu un pamatpakalpojumu pieejamība, aktīva līdzdalība un sociālā iekļaušana;
  • pašvaldību asociāciju kapacitātes un veiktspējas stiprināšanu daudzlīmeņu pārvaldībā.

 

Sagaidāmie rezultāti:

  • uzlabota trešo valstu pilsoņu integrācija pašvaldībās;
  • veicināta sadarbība starp pilsētām un pašvaldību asociācijām;
  • stiprināta pašvaldību asociāciju kapacitāte.

 

Projektā piedalās pilsētas ar atšķirīgu ar migrāciju saistītās pieredzes pakāpi un tām atbilstošās asociācijas:

 

Livadijas pilsēta un Grieķijas Pašvaldību centrālā savienība (KEDE)

Saint-Jean-de-la-Ruelle un Francijas CEMR asociācija (AFCCRE)

Partinico un Itālijas CEMR asociācija (AICCRE)

Fuenlabrada un Spānijas Pašvaldību un provinču federācija (FEMP)

Šāerbīka (Briseles pašvaldība) kopā ar Briseles galvaspilsētas reģiona pilsētu un pašvaldību asociāciju (BRULOCALIS)

Mechelen un Flandrijas pilsētu un pašvaldību asociācija (VVSG)

Jelgavas pilsēta ar Latvijas Pašvaldību savienību (LPS)

 

Projektu finansē Eiropas Savienība 

Ielādēt vecākus rakstus
Iepriekšējais
Nākamais

Publicēta Rokasgrāmata zināšanu pārnesei

Projekts “IncluCities”/ “Iekļaujošas pilsētas” balstās uz mentorēšanu starp pilsētām ar atšķirīgu pieredzi un pašvaldību asociācijām, to izmantojot kā rīku zināšanu pārnesei. Projektu var uzskatīt par eksperimentu, ar ko noskaidrot šī rīka potenciālu pilsētu apvienību un sistēmu savstarpējās zināšanu apmaiņas procesā. Mentorēšana ir iedarbīga metode, lai sniegtu personalizētu, neformālu atbalstu studentiem, darba meklētājiem, jaunajiem uzņēmējiem vai migrantiem. Mentorēšana tiek izmantota arī pilsētu administrācijās strādājošo darbinieku savstarpējam atbalstam – tā atspoguļo ideju par pašvaldību savstarpējo solidaritāti, pilsētu sadarbības tīklu veidošanu un savstarpēju zināšanu apmaiņu starp pilsētām.

Mentorēšanas pamatā parasti ir mentors, kuram ir ievērojami lielāka pieredze nekā apmācāmajam — pilsētai, kura tiek apmācīta. Taču tas nav būtisks aspekts. Patiesi, dalībnieki mēdz konstatēt, ka abām pusēm ir ko mācīties un ar ko dalīties. Mentoram ir nepieciešama spēja apmācāmajam ļaut attīstīties, un spēja viņā iedvest uzticību, lai viņš vai viņa varētu brīvi runāt un realizēt dažādas idejas. Šī uzticēšanās tiek panākta daļēji tāpēc, ka mentoram nav oficiālu attiecību ar apmācāmo, tāpēc procesā notiekošais ir konfidenciāls, un par to netiek ziņots nekādām vadības vai pārskata struktūrām (process norisinās “bezsaistē”). Uzticību var iedvesmot arī mentora rezultāti un pieredze attiecīgajā jomā.

Projektā “IncluCities” mentorēšana tiek izmantota kā instruments, lai sniegtu savstarpēju atbalstu pilsētām un izstrādātu vietējai specifikai atbilstošus risinājumus politikas problēmām, kā arī rosinātu pārmaiņas vietējā praksē. Pilsētu apvienības darbojas kā darbaudzinātāji mentorēšanas shēmā un var pacelt mentorēšanas procesa rezultātus burtiski jaunos augstumos, piemēram, izvirzot jautājumus par identificēto daudzlīmeņu koordināciju. Tās ir iesaistītas arī mentorēšanas kā standarta instrumenta plašākas izmantošanas pārbaudē un veicināšanā to dalībnieku vidū vai starp pilsētu sistēmām.

Projekta ietvaros izstrādāta rokasgrāmata, lai papildinātu mentorēšanas procesu starp pilsētu apvienībām un to dalībniekiem “IncluCities” projektā, kurā septiņas pilsētu apvienības un astoņas to dalībpilsētas izveidoja četras mentorēšanas shēmas. Sākot ar vajadzību analīzi, katra mentorēšanas shēma organizēja trīs mentoru apmeklējumus un daudzas tiešsaistes sanāksmes, lai palīdzētu apmācāmajai pilsētai izstrādāt rīcības plānu integrācijas politikas uzlabošanai.

Elita Kresse,

LPS padomniece ārējo sakaru jautājumo

Projekta “IncluCities”/ “Iekļaujošas pilsētas” ROKASGRĀMATA